Youtube Oynatma Listesi Nasıl Paylaşılır?

Youtube Oynatma Listesi Nasıl Paylaşılır?
0
37

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
44
Coin
256,937
Youtube Oynatma Listesi Nasıl Paylaşılır? Youtube kullanıcıları, Youtube oynatma listesi paylaşımı için adımları izleyebilir. İlk olarak, oynatma listesini açıklayan bir başlık seçin. Ardından, Youtube hesabınıza giriş yapın ve oynatma listesini bulun. Listeyi paylaşmak için “Paylaş” seçeneğini tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede, paylaşmak istediğiniz platformu seçin, örneğin Facebook veya Twitter. Son olarak, paylaş düğmesini tıklayarak oynatma listesini istediğiniz platformda yayınlayın. Bu basit adımları izleyerek Youtube oynatma listesini kolayca paylaşabilirsiniz.
İçindekiler

Youtube Oynatma Listesi Nasıl Paylaşılır?​

Youtube oynatma listesi nasıl paylaşılır sorusu, birçok kullanıcının merak ettiği bir konudur. Oynatma listeleri, birçok videoyu tek bir liste halinde toplamak ve paylaşmak için kullanılır. Bu sayede, izlemek istediğiniz videoları kolayca bir arada bulabilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz.
Oynatma listesini paylaşmak için öncelikle Youtube hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından, oynatma listesini paylaşmak istediğiniz videoyu bulun ve üzerine tıklayın. Video oynatıcı açıldığında, video altında bulunan “Paylaş” düğmesine tıklayın. Bu düğmeye tıkladığınızda, birçok paylaşım seçeneğiyle karşılaşacaksınız.
Paylaş seçeneğine tıkladığınızda, karşınıza çıkan pencerede oynatma listesini nasıl paylaşmak istediğinizi seçebilirsiniz. Eğer oynatma listesini bağlantı şeklinde paylaşmak istiyorsanız, “Bağlantıyı kopyala” seçeneğini seçmelisiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde, oynatma listesinin bağlantısı kopyalanacak ve istediğiniz yerde yapıştırabilirsiniz.
Eğer oynatma listesini sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak istiyorsanız, “Facebook”, “Twitter” veya “Google+” gibi seçenekleri kullanabilirsiniz. Bu seçenekleri seçtiğinizde, oynatma listesinin bağlantısı otomatik olarak ilgili sosyal medya platformuna paylaşılacaktır.
Bunlar sadece oynatma listesini paylaşmanın bazı yöntemleri olup, başka yöntemleri de bulunmaktadır. Youtube’un güncel arayüzüne göre paylaşma seçenekleri değişebilir, bu yüzden en güncel bilgilere Youtube’un kendi yardım sayfasından ulaşabilirsiniz.

Youtube Oynatma Listesi Nasıl Oluşturulur?​

Youtube oynatma listesi nasıl oluşturulur sorusu, birçok kullanıcının sıkça sorduğu bir sorudur. Oynatma listeleri, birçok videoyu tek bir liste halinde toplamak ve daha sonra kolayca izlemek için kullanılır. İşte Youtube oynatma listesi oluşturmanın adımları:
Adım 1: Youtube hesabınıza giriş yapın. Eğer bir hesabınız yoksa, yeni bir hesap oluşturun.
Adım 2: İzlemek istediğiniz videoları bulun. Bu videoları oynatma listesine eklemek istediğiniz sırayla izleyin.
Adım 3: Videonun altında bulunan “Ekle” düğmesine tıklayın. Bu düğmeye tıkladığınızda, oynatma listelerinizin bir listesi açılacaktır.
Adım 4: Yeni bir oynatma listesi oluşturmak için “Yeni oynatma listesi oluştur” seçeneğini seçin. Ardından, oynatma listesine bir isim verin ve “Oluştur” düğmesine tıklayın. Bu sayede yeni bir oynatma listesi oluşturmuş olursunuz.
Adım 5: Oynatma listesine videolar eklemek için, “Videonun altındaki “Ekle” düğmesine tıklayın. Ardından, videonun ekleneceği oynatma listesini seçin.
Bu adımları takip ederek Youtube oynatma listesi oluşturabilir ve istediğiniz videoları bu listeye ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz oynatma listesini istediğiniz zaman düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Youtube Oynatma Listesi Nasıl Paylaşılır?​

Youtube Oynatma listesi nasıl oluşturulur?
Oynatma listesi oluşturmak için “Oynatma listesi ekle” seçeneğine tıklayın.
Oynatma listesi adını ve açıklamasını doldurun.
Oynatma listesi düzenlemek için “Düzenle” seçeneğine tıklayın.
Oynatma listesi linkini kopyalayarak paylaşabilirsiniz.

Oynatma listesini arkadaşlarınızla paylaşmak için linki gönderin.
Youtube mobil uygulamasında oynatma listesini paylaşmak için “Paylaş” seçeneğine tıklayın.
Oynatma listesini sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.
Oynatma listesini e-posta ile paylaşmak için linki kopyalayarak gönderin.
Oynatma listesini web sitenizde gömerek paylaşabilirsiniz.

Üst Alt