Son konular

+9 Bebek Menemeni

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
+9 Bebek Menemeni Tanımı İçin Materyaller
1 tane yumurta ( +1 yaş beyazıda kullanabilir)
1 adet küçük uzunluk kapya biber
1 adet küçük uzunluk yeşil biber
1 diş küçük sarımsak
1 tatlı kaşığı tereyağ
1 tatlı kaşığı yulaf unu

+9 Bebek Menemeni Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Biberleri küçük küçük doğrayıp tavada kısık ateşte kavuralım.
Daha sonra domatesi ekleyelim. Ben 1 yemek kaşığı da su ekledim.
Daha sonra kısık ateşte 5 dakika kadar pişirdim. Yumurtanın hem sarısını hemde az ölçüde beyazını bir kapta çırptım içine 1 tatlı kaşığı yulaf unu koydum.
Daha sonra pişmeye devam eden malzemelerimin üzerine yumurtayı da ekledim ve 2 -3 dakika daha birlikte kısık ateşte pişirdim. Çok beğenerek yedik Afiyet olsun kuzulara
Not: 9. Aydan itibaren birkaç tabip onayıyla pişmiş domatese başladık fakat çekirdeklerini vermiyorum. Beyazı için de tabibimiz 2 gün evvel gittiğimiz denetimde 10. Ayda beyazıda yavaş yavaş vermeye başlayabilirsin dedi. 9+18 olduğumuz içln hatta artık de az az ver dedi ben hekim onayı ile başladım. Sizler de hekiminize danışın. .

Daha fazla tanım için takip etmeyi ve beğenmeyi unutmayın lütfen .

+9 Bebek Menemeni Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
+8 Bebeklere Tava Böreği Tanımı İçin Gereçler 1 adet yumurta (+1 yaş beyazıda kullanabilirsiniz) 4-5 kol maydanoz 1 kibrit kutusu peynir (tercihe nazaran ) 1 yemek kaşığı un (Bebek buğday unu kullandım ben) 1 adet küçük uzunluk soğan +8 Bebeklere Tava Böreği Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Çakallı Menemeni Nasıl Yapılır En Gerçek Tanım (Videolu) İçin Materyaller 3 adet domates 3 adet yeşil biber 1 adet kırmızı biber 3 adet yumurta 2 yemek kaşığı tereyağ 1 tatlı kaşığı zeytinyağ Rendelenmiş kaşar 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 1 çay kaşığı pulbiber 1 çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
+7 Bebeklere Meyveli Pankek Tanımı İçin Gereçler 1 tane yumurta sarısı (+1 yaş beyazıda kullanabilirsiniz) 1,5 yemek kaşığı yoğurt 1 tane küçük uzunluk elma 2 yemek kaşığı bebek buğday unu 1 tane orta uzunluk kuru kayısı 2 tane kuru üzüm +7 Bebeklere Meyveli Pankek Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Konserve Menemeni Nasıl Pişirilir? konusuyla ilgili bilgi almak isteyenler için pratik bir tarif sunuyoruz. Bu tarifte kullanılan malzemeler Konserve Menemeni Nasıl Pişirilir? sorusuna yanıt veriyor. İlk olarak, bir tencereye sıvı yağ ekleyin ve doğranmış soğanları ekleyin. Ardından biberleri ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Saç Kavurma, Düdüklü Kullanmadan Lokum Üzere Yumuşacık Saç Kavurma Tanımı İçin Materyaller 300 gram dana kuşbaşı et (küçük doğranmış) 2 adet büyük soğan 2 adet yeşil biber (ben buzluktan kullandım) 1 adet kapya biber(ben buzluktan kullandım) 2 adet domates (ben konserve domatesten 4 çorba kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt