Ağızda Dağılan Nefis Tuzlu Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Ağızda Dağılan Nefis Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Materyaller
150 gr margarin yahut tereyağı
1 çay bardağı sıvı yağ
1 tatlı kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı pudra şekeri
1 tatlı kaşığı tuz
2 yemek kaşığı sirke
1 paket kabartma tozu
2 yumurta (bir adedinin sarısı üzeri için ayrılacak)
3.5 su bardağı un kullandım (unun kalitesine nazaran değişebilir)
Üzeri için;
Kavrulmuş susam
Çörekotu
Haşhaş
1 yemek kaşığı pekmez
2 yemek kaşığı su

Ağızda Dağılan Nefis Tuzlu Kurabiye Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Tereyağını ,sıvı yağını ,şeker ,pudra şekeri ,tuz, yumurtayı ,sirke, un ve kabartma tozunu ek edip yumuşak bir hamur olacak formda yoğurun .
Yoğurulan hamur 5 dakika dinlendirilir.
Pekmez ve suyu bir kasede karıştırın .
Kurabiyeleri pekmezli suya batırın ve susama bulayın .
Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin.
Ben kurabiyelerin bir kısmını bu formda yaptım öteki kurabiyelerinde yalnızca üzerine yumurta sarısı sürün.
Evvelce ısıtılmış 180 derece fırında üzeri kızarana kadar pişirin, afiyet olsun şimdiden deneyecek olan herkese

Similar threads

• Soru
Ağızda Dağılan Nefis Tuzlu Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta (Sarısı üzerine) 1 paket margarin (Yumuşamış) 1 çay bardağı sıvı yağ 2 tatlı kaşığı şeker 2 çay kaşığı tuz 2 tatlı kaşığı sirke (Ben üzüm sirkesi kullandım kesinlikle kokusu gelmiyor) Aldığı kadar un Üzeri için; Susam...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Bayatlamayan Ağızda Dağılan Tuzlu Kurabiye (Kıyır Kıyır) Tanımı İçin Gereçler 125 gram margarin yada tereyağı (oda sıcaklığında) 1 çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı sirke 1 yumurta (sarısı üzerine ayrılacak) 2 yemek kaşığı pudra şekeri Yarım çay kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu 1 tatlı kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Ağızda Dağılan Nefis Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 2 adet yumurta (Birinin sarısı üzerine) 125 gram margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 2 tatlı kaşığı şeker 2 çay kaşığı tuz 2 tatlı kaşığı mahlep 2 tatlı kaşığı Aldığı kadar un sirke Üzeri İçin Çörek otu Ağızda Dağılan Nefis Tuzlu Kurabiye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Ağızda Dağılan Asla Bayatlamayan Tuzlu Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 1 paket margarin veya tereyağ (oda sıcaklığında) 1 su bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı sirke 2 yumurta akı (sarısı üzerine ayrılacak) 1 yemek kaşığı pudra şekeri Aldığı kadar un (kontrollü ilave edilecek) 1 paket kabartma tozu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tuzlu Kurabiye (Ağızda Dağılan) Tanımı İçin Materyaller 1 paket margarin 2 yumurta (Beyazları üzeri için ayrılacak) 2 yemek kaşığı sirke 2 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu 5-6 su bardağı un Tuzlu Kurabiye (Ağızda Dağılan) Tanımı Yapılışı Oda ısısında da bekletmiş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt