Son konular

Anne Pişisi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Anne Pişisi Tarifi İçin Malzemeler
1 su bardağı yoğurt
Yarın çay bardağı sıvı yağ
1 paket kabartma tozu
1 çay kaşığı tuz
Bir tutam şeker
Aldığı kadar un

Anne Pişisi Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Merhaba bugün annemin bize yazın yaptığı pişi aklıma geldi. Ve sizlerle paylaşmak istedim.
Yoğurma kabına öncelikle yoğurt, tuz şeker, yağ kabartma tozu koyulup hepsini güzelce karıştıralım.
Unumuzu, kontrolü şekilde dökerek hamurumuzu kulak memesi kıvamına getirelim.
Sonra hafif unladığımız tezgahta bir güzel açıp istediğiniz şekli verip. Isıtmış olduğunuz tavada güzelce pişirin.
Ben arada kahvaltıda yaparım.

Not: Yağ çok ısınmışsa yankısı olabilir. Onun için yağınızı tahta kaşıkla ya da bir parça hamur atıp kontrol edin, ısınıp ısınmadığını.

Not: Ben kabartma tozunun hepsini kullanmadım yarısını kullanıyorum. İsteğe bağlı tamamını kullanmak.

Anne Pişisi Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Anne Pişisi (Hamur Kızartması) Tanımı İçin Materyaller 1 su bardağı yoğurt 1 yumurta 1 paket kabartma tozu Tuz 2.5 su bardağı un (Unu yavaşça ekleyin unun kalitesine nazaran eklediğiniz ölçü değişebilir) Anne Pişisi (Hamur Kızartması) Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Tüm gereçleri koyun en...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Ayçiçeği Pişisi Tarifi İçin Malzemeler 4 buçuk su bardağı un 2 yumurta 1 çay kaşığı tuz 1 paket kabarma tozu Yarım çay bardağı yoğurt Yarım çay bardağı su Kızartmak için; 2 su bardağı sıvı yağ Ayçiçeği Pişisi Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Yoğurma kabımıza unumuzu alalım. Ortasını...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Dünyanın En Kolay Balon Pişisi Tarifi İçin Malzemeler 1 adet yumurta 3 yemek kaşığı yoğurt 1 çay bardağı su 2 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı sirke Yarım tatlı kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu 3.5 su bardağı un Dünyanın En Kolay Balon Pişisi Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Mayalı Eski Anne Pişisi Tanımı İçin Materyaller 2 su bardağı ılık su 1 paket instant maya yahut 1/2 (yarım) paket yaş maya 2 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı şeker 4 su bardağı un 2 yemek kaşığı sıvı yağ Mayalı Eski Anne Pişisi Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Yoğurma kabına ılık suyu ve mayayı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Yağ Çekmeyen 5 Dakika Pişisi Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta 1 çay bardağı süt 3 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 1 tatlı kaşığı şeker Tuz Kızartmak için ; Sıvı yağ Yağ Çekmeyen 5 Dakika Pişisi Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Bütün malzemeyi yoğurma kabına alıp unu yavaş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt