Antalya (Aksu) Piyazı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Antalya (Aksu) Piyazı Tanımı İçin Malzemeler
2 su bardağı haşlanmış kuru fasulye
1 adet orta uzunluk kuru soğan
1 adet domates
Maydanoz
İsteğe nazaran 2 adet haşlanmış yumurta
Tarator sosu için:
3 yemek kaşığı fasulye
Yarım çay bardağı fasulyenin haşlanmış suyu
2 diş rendelenmiş sarımsak
1 çay bardağı tahin
Yarım çay bardağı elma sirkesi
Yarım limon suyu
1 çay kaşığından biraz az tuz
1 çay kaşığı kimyon

Antalya (Aksu) Piyazı Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Tarator sos için evvel fasulyeyi robatta suyuyla çekiyoruz.
Ardından öteki gereçleri koyup boza kıvamından biraz sulu olacak halde robotta çekiyoruz.
Sosun içine fasulyeyi ekleyip karıştırıyoruz.
Soğan piyazlık doğrayıp üzerine ekliyoruz.
Domateside küp küp doğrayıp üzerine ekliyoruz.
Maydanoz ile süslüyoruz.
Eşim sevmediği için ben yumurta kullanmadım orjinalinde yumurta konuluyor.
Üzerine birazda zeytinyağı gezdirip servise hazır ediyoruz.
Antalya (Aksu) Piyazı Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Antalya Piyazı Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı haşlanmış fasulye 1 çay bardağı tahin 1 çay bardağı su 1 adet küp şeker Yarım limon 1 yemek kaşığı sirke 2 diş sarımsak Soğan Maydanoz Domates Antalya Piyazı Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Tahin tuz ve limonu bir kaba alıp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tahinli Antalya Piyazı Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı kuru fasulye ( ya da bir kutu konserve haşlanmış fasulye) 3 adet yumurta 2 adet domates 1 adet soğan 1/2 (yarım) bağ maydanoz 1 çay bardağı (1 parmak eksik) tahin 3 yemek kaşığı sirke 3 yemek kaşığı Zeytinyağı 2 adet limon 1 diş sarımsak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Antalya Piyazı Tarifi İçin Malzemeler 2,5 su bardağı haşlanmış kuru fasulye 125 gram tahin 1 orta boy kuru soğan 3 diş sarımsak 4-5 dal taze soğan (İsteğe bağlı) 1 tutam maydanoz 1 büyük domates 3-4 adet haşlanmış yumurta 50 gram zeytinyağı 50 gram üzüm sirkesi Yarım limon suyu Tuz 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Fasulye Piyazı Tanımı İçin Gereçler 1 kase haşlanmış kuru fasulye 1 adet soğan 1 adet domates 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı sumak 4 yemek kaşığı zeytinyağı Yarım limon suyu Bir tutam maydanoz Fasulye Piyazı Tanımı Yapılışı Öncelikle uygun bir kasenin içine 1 kase haşlanmış fasulyeyi alıyoruz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Tahinli Antalya Piyazı Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı haşlanmış kuru fasulye (Ben şeker fasulye kulandım) 1 adet domates 1 adet beyaz kuru soğan Sosu için; 1 yemek kaşığı haşlanmış kuru fasulye Yarım çay bardağı tahin 2 yemek kaşığı zeytinyağı 1 diş sarımsak Yarım limonun...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt