Asla Yağ Çekmeyen İçli Pişi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Asla Yağ Çekmeyen İçli Pişi Tarifi İçin Malzemeler
4 su bardağı un
3 çorba kaşığı yoğurt
1 adet yumurta
1,5 tatlı kaşığı tuz
1 paket kabartma tozu
Silme çay kaşığı karbonat
Un
İçi için;
Lor peyniri
İstediğiniz baharatlar veya maydanoz

Asla Yağ Çekmeyen İçli Pişi Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Sıvı malzemeleri karıştırma kabına alıyoruz. Güzelce karıştırıp, kabartma tozu, karbonat, tuzu ekleyip tekrar karıştırıyoruz.
Unu ilave ediyoruz yumuşak bir hamur elde etmek için yaklaşık yarım su bardağından biraz fazla su ekledim una göre değişebilir kontrollü ekleyin.
Hamurumuzu yoğurup iki bezeye ayırıyoruz, yarım santim kalınlığında açıp büyük ağızlı bir bardakla kesiyoruz.
Kestiğimiz yuvarlakların ortasına peynir yada istediğiniz iç harcı koyup kapatıyoruz.
Derin yağda güzelce kızartıp, servis ediyoruz. Asla yağ çekmiyor kesinlikle deneyin
Asla Yağ Çekmeyen İçli Pişi Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Patatesli Kaşarlı Pişi (Asla Yağ Çekmeyen) Tanımı İçin Malzemeler 1 adet haşlanmış rendelenmiş patates 1 küçük kase rendelenmiş kaşar 1 adet yumurta 1 su bardağı yoğurt Yarım paket kabartma tozu Yarım çay kaşığı karbonat 1 silme tatlı kaşığı tuz 3,5 su bardağı un (Un ölçüsü ununa nazaran...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Yağ Çekmeyen Pişi Tanımı İçin Malzemeler Yarım su bardağı yoğurt Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 yumurta 1 çay kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu Aldığı kadar un Kızartmak için sıvı yağ Yağ Çekmeyen Pişi Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Hamur gereçlerini bir kaba alıp, azar azar un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Yağ Çekmeyen Mayasız İçli Pişi Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı su 1 yemek kaşığı sirke Tuz Aldığı kadar un İçi için; 1 adet soğan 1 tatlı kaşığı salça 1 demet pazı Pulbiber Toz kırmızı biber Sıvıyağ Tuz Kızartmak için sıvı yağ Yağ Çekmeyen Mayasız İçli Pişi Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Puf Puf Kabaran Yağ Çekmeyen Mayasız İçli Pişi Tanımı İçin Materyaller 1 su bardağı süt(ılık) 1 adet yumurta 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı kabartma tozu Yaklaşık 3 su bardağı un İç harcı için de istediğinizi kullanabilirsiniz Ben peynirli hazırladım. Puf Puf Kabaran Yağ Çekmeyen Mayasız...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Dev Gibi Kabaran Asla Yağ Çekmeyen Pişi Tarifi İçin Malzemeler 1,5 su bardağı ılık süt 1 su bardağı ılık su 1 paket toz maya 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı (Silme) kaşığı toz şeker Aldığı kadar un(4,5-5 su bardağı) Kızarmak için; Sıvı yağ Dev Gibi Kabaran Asla Yağ Çekmeyen Pişi Tarifi Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt