Atom Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Atom Kurabiye Tanımı İçin Gereçler
1 paket tereyağı (250gr)
Yarım çay bardağı sıvı yağı
1 çay bardağı pudra şekeri
1 yemek kaşığı yoğurt
Yarım paket kabartma toz
1 paket vanilya
Denetimli un
İç gereç;
1 çay bardağı kuru üzüm
1 çay bardağı doğranmış incir
1 çay bardağı fındık içi yahut ceviz
Yarım çay bardağı damla çikolata

Atom Kurabiye Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Tereyağı oda ısısında oldukça cıvık yumuşak olmalı ,onu kaba alıp ,sıvı yağ ,yoğurt ve şekerle birlikte çırpıcıyla karıştıralım.
Sonrasında vanilya, kabartma tozu denetimli formda un ekleyelim azar azar.
Una çok dikkat edelim yumuşacık hafif ele yapışmayan pamuk üzere bir hamur olacak halde yoğuralım.
Öbür bir kapta bütün iç malzemeyi karıştıralım fotoğraflarda mevcut oradan bakabilirsiniz.
Ben hal vermek için limon sıkacağı kullandım içine streç sinema geçirerek sizlerde o formda yapabilirsiniz kesinlikle.
Evvelden ısıtılmış fırında 180 derecede yalnızca 20 dakika kalacak müddet doldumu çabucak alın altını denetim ederek çok tutup renk değiştirmesini beklemeyin kurur.
Püf nokta dakikası 20 dakika kalacak şimdiden şifa olsun

Similar threads

• Soru
Atom Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 200 gram margarin yada tereyağı (Oda sıcaklığında ) Yarım su bardağı sıvı yağ Yarım su bardağı yoğurt 1 adet yumurta sarısı (Akı üzerine sürülecek ) 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Un İç harcı için: 2 adet orta boy elma 3 adet kuru incir 3 adet kuru...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Atom Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 4 yemek kaşığı tereyağı 1 paket kabartma tozu 1 paket toz krem şanti 1 çay bardağı sıvı yağ Aldığı kadar un İçi için 1 su bardağı ceviz 1 çay bardağı kuru üzüm Yarım kg sade lokum Üzeri için Pudra şekeri Atom Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Elmalı Atom Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 250 gram tereyağı ya da margarin 1 yumurta 1 su bardağı pudra şekeri 1 yemek kaşığı nişasta Çeyrek su bardağı sıvı yağ 1 paket vanilya 1 silme çay kaşığı kabartma tozu 4-4.5 su bardağı un İç harcı için: 6 tane elma 6 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Atom Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler Hamuru için; 250 gram tereyağı 1 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta sarısı (Beyazını üzeri için kullandım) 1 paket kabartma tozu 1 çay kaşığı karbonat 3 yemek kaşığı pudra şekeri Aldığı kadar un İç harcı için; 2 adet elma 3 adet kuru...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Atom Dondurma Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 200 gram tereyağı ya da margarin Yarım su bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 1 su bardağı nişasta 1 su bardağı pudra şekeri 1 paket vanilya 1 tatlı kaşığı kabartma tozu Aldığı kadar un (3,5-4 su bardağı) Yarım su bardağı çekilmiş fındık Yarım su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt