Son konular

Az Malzemeli Hurma Topları

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Az Materyalli Hurma Topları Tanımı İçin Malzemeler
15 adet hurma
1 dolu yemek kaşığı kakao
1 su bardağı çekilmiş ceviz
Bulamak için;
İsteğe bağlı kakao
İsteğe bağlı hindistan cevizi
İsteğe bağlı fıstık

Az Materyalli Hurma Topları Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle hurmalarımızı 15 dk kadar sıcak suda bekletiyoruz. Sonrasında yumuşayan hurmaları çekirdeklerinden ayıklayıp, rondoya atıyoruz.
İçerisine kakao ve cevizleri de aktarıp rondodan çektiriyoruz. Hamur kıvamını alacaktır aslında.
Çıkardığımız karışımı elimizle biraz yoğurup küçük toplar haline getiriyoruz. İsteğe bağlı fıstık hindistan cevizi yahut kakao hangisi hoşunuza giderse yaptığımız topları onlara bulayıp servis tabağına alalım.
Biraz dinlendirdikten sonra servis edebilirsiniz. Ben fıstık ve hindistan cevizliyi daha çok beğendim. Kakao biraz ağır gelebilir. Damak zevkinize kalmış. Afiyet olsun….
Az Materyalli Hurma Topları Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Fıstık Ezmeli Hurma Kayısı Topları Tarifi İçin Malzemeler 20 tane kuru hurma 12 tane kuru kayısı 1 avuç çiğ ceviz 1 avuç çiğ badem 1 tatlı kaşığı classic kahve 1 limonun kabuğu (Rendelenmiş) 1 yemek kaşığı hindistan cevizi 1 tatlı kaşığı kakao 1 yemek kaşığı fıstık ezmesi Süslemek için 1 paket...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Yulaflı Hurma Topları Tarifi İçin Malzemeler 10-12 adet hurma 5 silme yemek kaşığı yulaf unu (Yulaf ezmesini robottan çekip hazırlayabilirsiniz) 1 tepeleme yemek kaşığı kakao Fıstık ezmesi (9-10 çay kaşığı) Bulamak için hindistan cevizi Yulaflı Hurma Topları Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Fıstık Ezmeli Hurma Topları Tanımı İçin Gereçler 4 yemek kaşığı hurma dolgusu yahut 10 tane hurma 3 tatlı kaşığı fıstık ezmesi 2 yemek kaşığı kakao Dışı için: 2 yemek kaşığı kakao Fıstık Ezmeli Hurma Topları Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Hurma dolgusu, fıstık ezmesi ve kakaoyu güzelce...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
  • Soru
Kakaolu Ve Hurmalı Yulaf Topları Tanımı İçin Materyaller 8 – 10 adet hurma (Büyüklüğüne göre) 3-4 adet kayısı 5-6 yemek kaşığı yulaf ezmesi (Ben blenderda evvel biraz çektim un üzere olmadı daha büyük modüllü kaldı siz ince öğütülmüşte alıp kullanabilirsiniz 1 yemek kaşığı kakao 4 -5 adet ceviz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Hurma Topları (Hurtop) Tarifi İçin Malzemeler 12 adet hurma 10 ceviz içi 1 yemek kaşığı kakao Hurma Topları (Hurtop) Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle hurmaları 20-30 dakika sıcak suda bekleyerek yumuşamalarını sağlıyoruz. Daha sonra hurmalardan çekirdeklerini çıkartıp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
Üst Alt