Son konular

Baharatlı Tereyağlı Yumurtalı Ekmek

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Baharatlı Tereyağlı Yumurtalı Ekmek Tanımı İçin Malzemeler
2.5 tane bayat ekmek
İç harç için;
3 adet yumurta
Yarım su bardağı süt
1 kase beyaz peynir
1 kase kaşar peynir
1 kase örgü peynir
1 çay kaşığı tuz
Baharatlı tereyağ için;
2 yemek kaşığı tereyağ
3 diş sarımsak
1 çay kaşığı zerdeçal
1 çay kaşığı nane
1 çay kaşığı kimyon
1 çay kaşığı toz kırmızı biber
1 çay kaşığı kekik

Baharatlı Tereyağlı Yumurtalı Ekmek Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Baharatlı tereyağ için bütün gereçler kaba alınır, krem haline gelene kadar karıştırılır.
Yumurta ,süt, tuz çırpılır için peynirler eklenir karıştırılır.
Ekmekler dilimlenir hepsinin üstüne baharatlı tereyağ sürülür.
Yağlı kağıt serili tepsiye dizilir.
Yapılan peynirli harçtan eklenir (ben biraz sosis ekledim sucuk kavurma ekleyebilirsiniz bir kaçını da oğluma pizza üzere yaptım )
Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında peynirler eriyene kadar pişirilir servise hazır.
Baharatlı Tereyağlı Yumurtalı Ekmek Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Yumurtalı Sütlü Peynirli Ve Baharatlı Ekmek Kızartması Tanımı İçin Materyaller 1 adet yumurta 1 çorba kaşığı tepeleme un 1 çay bardağından 2 parmak eksik süt benim laktozsuzdu 2 çorba kaşığı peynir ben ezine kulandım Dilimlenmiş ekmek Az nane pul biber biraz maydanoz istek ettiğiniz kadar Peynir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Yumurtalı Ekmek (Baharatlı Ve Yumuşacık Vazgeçemeyeceğiniz Tanım Olacak) Tanımı İçin Malzemeler 1 tane bayat ekmek 3 adet yumurta (birtakım sarısını kullandığım için,her ikisini kullanırsanız 2 tane kâfi olur) 2 yemek kaşığı (dolu dolu) sulu yoğurt 1 çay kaşığı toz kırmızı biber 1 çay kaşığı tuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tereyağlı Lokmalık Ekmek Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı un Yarım su bardağı süt 1 çay kaşığı bal 1 çay kaşığı tuz 1 fincan sıvı yağ 1 tatlı kaşığı maya 1 adet yumurta (beyazı içine sarısı üzerine) Üzerini yağlamak için ️; Tereyağ Ortasına; Keçi ve kaşar peyniri (Eriyen her türlü peynir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Avokadolu Yumurtalı Ekmek Tanımı İçin Gereçler 2 ince dilim ekmek Yarım avokado 1 kibrit kutusu beyaz peynir 1 çay kaşığı sarımsak tozu Yarım çay kaşığı karabiber Yarım çay kaşığı tuz 2 adet yumurta Yarım çay kaşığı çörekotu 1 tatlı kaşığı tereyağ Avokadolu Yumurtalı Ekmek Tanımı Nasıl Yapılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Sucuklu Sebzeli Kahvaltılık Ekmek Dilimleri Tanımı İçin Materyaller 1 adet bayat ekmek ( Dilimlenmiş ) 1 tatlı kaşığı tereyağ (rende) 2 yemek kaşığı sıvı yağ 1 kahve fincanı süt 1 adet yumurta 2-3 yemek kaşığı minik doğranmış sucuk 1 kase beyaz peynir ( Ezilmiş) 1 çay bardağı kaşar peyniri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt