Son konular

Balkabağı Çorbası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Balkabağı Çorbası Tanımı İçin Malzemeler
1 kilo balkabağı
4 küçük uzunluk soğan
1 kök taze zencefil
Varsa biraz zencefil turşusu
Taze kekik 5-6 dal
1/2 (yarım) paket krema

Balkabağı Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Zeytinyağ ile soğanlar kavrulacak .
Sonra doğranmış kabaklar ve zencefiller atılıp kavrulacak.
Taze kekiği de ekleyip suyu ekliyoruz suyu kabağın üzerine geçecek kadar ekleyelim.
Piştikten sonra blender ile çekiyoruz.
Kremayı ekleyip tuzunu ekleyip servis ediyor.
Balkabağı Çorbası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Nefis Balkabağı Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 1 kabak hokaido cinsi kullandım 3 adet patates 2 adet havuç 1 adet kuru soğan 2 diş sarımsak 1 küçük parça taze zencefil 3 yemek kaşığı zeytinyağı 200 ml krema Muskat rendesi, karabiber, tuz 2 litre sıcak su kullandım ama siz kendinize göre...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Şifa Deposu Nefis Balkabağı Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 2 dilim balkabağı 2 adet havuç 1 soğan 3 diş sarımsak Tuz Karabiber Pul biber Kimyon Toz zencefil Toz zerdeçal Üzerini geçecek kadar sıcak su 1 su bardağı et suyu Zeytinyağı Şifa Deposu Nefis Balkabağı Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
  • Soru
Çıtır Nohutlu Kremalı Balkabağı Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 800 gram doğranmış balkabağı 1 adet doğranmış havuç 2 adet doğranmış patates 1 adet doğranmış soğan 1 dolu yemek kaşığı tereyağı 1,5 lt su Tuz, karabiber Yarım çay kaşığı muskat rendesi Yarım paket krema (100ml) ️Çıtır nohutlar 400...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Balkabağı Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 300 gram balkabağı 1 adet kuru soğan 1 adet havuç 2-3 yemek kaşığı zeytinyağ Temiz içme suyu Tuz, zerdeçal, karabiber 3 yemek kaşığı krema Balkabağı Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Soğanı irice doğrayıp zeytinyağ ile hafif kavurdum...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Kremalı Balkabağı Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 2 dilim kabak 1 adet soğan 1 adet patates 1 adet havuç 3 yemek kaşığı sıvı yağ 3 yemek kaşığı zeytinyağı 2,5 su bardağı su 1 çay bardağı krema Dilediğiniz miktarda tuz,karabiber Kremalı Balkabağı Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
Üst Alt