Son konular

Bayat Ekmek Pizzası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Bayat Ekmek Pizzası Tarifi İçin Malzemeler
2 adet bayat ekmek
3 adet yumurta
1 su bardağı süt
3 yemek kaşığı yoğurt
1 adet yeşil biber
1 adet kırmızı biber
1 adet domates
1 çay bardağı çekirdeği çıkarılmış zeytin
1 su bardağı rendelenmiş kaşar
2 dilim köy peyniri
Tereyağ
Yarım çay kaşığı toz kırmızı biber veya pul biber

Bayat Ekmek Pizzası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
İlk önce ekmekleri dilimleyip yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizelim.
Bir kabın içerisine yumurta, yoğurt, sütü ekleyip çırpalım. İçerisine doğranmış biberleri, zeytini, kabukları soyulmuş doğranmış domates ve rendelenmiş peynirleri, pul biberi ekleyip karıştıralım.
Hazırlanmış olduğumuz karışımı ekmek dilimlerinin üzerlerine paylaştıralım. Üzerlerine küçük tereyağı parçaları koyup önceden ısıtılmış 180 derece fırında fansız üstü kızarana kadar pişirelim. Kızaran ekmekler servise hazır
Bu tarifte kullandığım köy peyniri tuzlu diye tuz kullanmadım peynir tuzsuz ise siz harcın içerisine tuz ekleyebilirsiniz.
İçerisine sucuk da ekleyebilirsiniz tamamen sizin damak zevkinize bağlı evde köy peyniri olduğu için ben kaşar ile kullanmak istedim sadece kaşar ile de yapabilirsiniz evde olan malzemelerle pratik bir tarif deneyecek herkese afiyet olsun
Bayat Ekmek Pizzası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Bayat Ekmek Pizzası (Ev Pizzası) Tarifi İçin Malzemeler 2 tüm bayat ekmek Ekmeğin sosu için: 3 adet yumurta 1 ,5 su bardağı süt 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu Pulbiber Karabiber Üzerine sos: 1 su bardağı su 1 yemek kaşığı salça (biber kullandım) 1 dolu çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Bayat Ekmek Pizzası Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 3 yemek kaşığı sıvı yağ Yarım çay bardağı süt Tuz Pul biber Karabiber 2 adet domates 3-4 biber Sosis Sucuk Zeytin Kaşar peynir Bayat Ekmek Pizzası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle yumurtayı çırpıyoruz. Ardından yağ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Bayat Ekmek Pizzası Tanımı İçin Materyaller Bayat ekmek Sucuk Domates sosu (yoksa rendelenmiş domates ile 1 tatlı kaşığı salça karıştırabilirsiniz) 1 adet kapya biber 5 adet yeşil yahut siyah zeytin Kaşar peynir 4 yemek kaşığı zeytinyağı Bayat Ekmek Pizzası Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Bayat Ekmek Pizzası Tarifi İçin Malzemeler 1-1,5 tane bayat ekmek veya pide 2 adet yumurta 1 çay bardağı süt Yarım çay bardağı sıvı yağ Tuz 1 kase sucuk ,sosis 1 küçük kase peynir 1 küçük kase mısır 2 adet kırmızı ve yeşil biber (tercihen) Bayat Ekmek Pizzası Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Bayat Ekmek Pizzası (Yedikçe Yedirtir) Tarifi İçin Malzemeler 1 tane bayat ekmek 1 adet domates 3-4 adet yeşil sivri biber Yarım su bardağı peynir Çeyrek kangal sucuk 1 adet yumurta 1 çay kaşığı tuz ve k.toz biber Yarım su bardağı kaşar peyniri (en son üzerine) Ekmeğin üstüne sürmek için; 1 dolu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
Üst Alt