Son konular

Bebe Bisküvisi (Tam Ölçü)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Bebe Bisküvisi (Tam Ölçü) Tanımı İçin Gereçler
1 yumurta sarısı
4 yemek kaşığı tereyağı(organik)
3 yemek kaşığı zeytinyağı (organik soğuk sıkım)
3 yemek kaşığı yoğurt(ev yapımı)
2 çay bardağı tam buğday unu
1 yemek kaşığı pirinç unu (tepeleme)
Yarım çay bardağı irmik

Bebe Bisküvisi (Tam Ölçü) Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Yumurta, tereyağı, zeytinyağı, yoğurt yoğurma kabında karıştırılır.
Akabinde irmik ve elenmiş tam buğday unu, pirinç unu eklenerek ele yapışmayan yumuşak bir hamur elde edilir.
Başparmak kalınlığında rulo yapıp keserek akabinde çatalla basıp biçim verdiğimiz ya da yağlı kağıt ortasında merdane ile açıp kalıp ile hal verdiğimiz hamur tepsiye dizilir.
Evvelden ısıtılmış 165 derece fırında üzeri pembeleşene kadar yaklaşık 20 dakika kadar pişirilir.
Oğlumun süt ve eserleri alerjisi var diyetinde açılma yaptığımdan yoğurt ile kendim deneyerek tanım oluşturdum. Deneyecek olan miniklere afiyet olsun.

Ben bebeğime pirinç ve pirinç ununu çok vermediğim ve pirinç ununun hamuru ve kurabiyeyi sertleştirdiğini düşündüğümden az ekledim.

Meyve eklenecekse un ölçüsü eklenen meyve ve meyve ölçüsüne nazaran değişebilir.

Similar threads

• Soru
Bebe Bisküvisi Tanımı İçin Materyaller 1 kase tam buğday unu 1 çay bardağı pirinç unu 1 çay bardağı irmik 1 çay bardağı beyaz un 1 çay bardağı sıvı yağ 2 kaşık tereyağı 1 çay bardağı yoğurt 1 yumurta 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Yarım çay bardağı şeker Bebe Bisküvisi Tanımı Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Hindistan Cevizli Bebe Bisküvisi Tanımı İçin Materyaller 1 çay bardağı tam buğday unu 1 çay bardağı pirinç unu 1 elma suyu 1.5 çay çorba kaşığı hindistan cevizi 1.5 çorba kaşığı tereyağı 1 küp peynir altı suyu 1.5 çorba kaşığı yoğurt Hindistan Cevizli Bebe Bisküvisi Tanımı Yapılışı Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Hurmalı Bebe Bisküvisi Tanımı İçin Materyaller 1 çay bardağı tam buğday unu 1 çay bardağı pirinç unu 1 tane yumurta sarısı 4 tane hurma 2 yemek kaşığı tereyağı 1.5 yemek kaşığı yoğurt 1 küp peynir altı suyu Hurmalı Bebe Bisküvisi Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Yoğurma kabımıza unumuzu ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Muzlu Bebe Bisküvisi Tanımı İçin Gereçler 2 yemek kaşığı hurma püresi 1 yumurta sarısı 2 yemek kaşığı sadeyağ 3 yemek kaşığı zeytinyağı yarım muz 1/2 (yarım) çay kaşığı tarçın 1 çay kaşığı hurma özü 1/2 (yarım) çay bardağı irmik 1/2 (yarım) çay bardağı tam pirinç unu 1/2 (yarım) çay bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tam Ölçülü Bebe Bisküvisi Tarifi İçin Malzemeler 2 çay bardağı pirinç unu 2 çay bardağı un 1 çay bardağı sıvı yağ 4 yemek kaşığı tereyağı (oda sıcaklığında) Yarım su bardağı irmik 2 yemek kaşığı pekmez 1 çay kaşığı tarçın Tam Ölçülü Bebe Bisküvisi Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Tüm...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt