Son konular

Bebek Bisküvisi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Bebek Bisküvisi Tanımı İçin Malzemeler
1 su bardağı tam buğday unu
1 su bardağı pirinç unu
2 yemek kaşığı irmik
3 yemek kaşığı tereyağı
1 yemek kaşığı zeytinyağı
4 yemek kaşığı pekmez
1/2 (yarım) adet muz
1/2 (yarım) çay kaşığı tarçın

Bebek Bisküvisi Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle katı gereçler ile sıvı materyalleri ayırın. Unları, irmiği ve tarçını bir kapta; yağları, pekmezi ve muzu ise başka bir kapta bir ortaya getirin.
Katı gereçleri spatula yardımıyla karıştırın, sıvı gereçleri ise mikserle birkaç dakika kadar çırpın. Akabinde bütün materyalleri birleştirin.
Hamuru homojen bir kıvam elde edene kadar yoğurun.
Tezgaha alın, elinizle rulo halini verin ve her biri 2 parmak kalınlığında olacak formda bıçakla kesin.
Kestiğiniz kesimleri yağlı kağıt serdiğiniz fırın tepsisine dizin. Çatal yardımıyla üzerlerine bastırarak form verin.
Tepsiyi, alt-üst fanlı ayarda 160 derecede ısıttığınız fırının orta kısmına yerleştirin ve üzerleri kızarana kadar pişirin.
Bu ölçülerle 30 adet bisküvi elde ettim. Yoğururken de, piştikten sonra da hamurun kıvamı yumuşak olacaktır fakat soğudukça sertleştiğini belirtmek isterim. Afiyet olsun!.
Bebek Bisküvisi Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Bebek Bisküvisi Tanımı İçin Malzemeler 2 yemek kaşığı irmik 2 yemek kaşığı yulaf unu 1 çay fincanı kadar un 1 yumurta 1 yemek kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı pekmez 1 yemek kaşığı tereyağ 1/2 (yarım) çay bardağı zeytinyağı Bebek Bisküvisi Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Tüm gereçleri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Bebek Bisküvisi Tanımı İçin Materyaller 2 çay bardağı tam buğday unu yada yulaf unu 2 çay bardağı pirinç unu Yarım çay bardağı irmik Yarım su bardağı mesken yoğurdu ( hamur kendini toplamazsa az daha ekleyin yoğururken) 2 -3 çorba kaşığı pekmez 125 gram tereyağı (oda sıcaklığında) Bebek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Fıstık Ezmeli Bebek Bisküvisi Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı tam buğday unu yahut organik un 1 adet yumurta 3 yemek kaşığı tereyağı 3 yemek kaşığı organik yoğurt 2 yemek kaşığı fıstık ezmesi (Fıstık Ezmesini) de kendim yaptım 1 yemek kaşığı marmaris çam balı 1 paket vanilya 1/2 (yarım) çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Bebek Bisküvisi (6+) Tanımı İçin Malzemeler 1 adet yumurta sarısı 3 yemek kaşık yoğurt 1 kaşık labne ( meskende üretim. tanımı yazacağım) Yarım muz Pirinç unu tam buğday unu yulaf unu Bebek irmiği hepsini 2,5 su bardağı olacak biçimde karıştırıp denetimli eklenecek 1 yemek kaşığı bebekler için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Bebek Bisküvisi Tanımı İçin Gereçler 1 çay bardağı yulaf unu Yarım çay bardağı irmik 1 yemek kaşığı tereyağı 1 yemek kaşığı (Tepeleme) mesken yoğurdu Bebek Bisküvisi Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Tüm materyalleri bir kaba alıp yoğuralım. Ele yapışmayan yumuşak bir kıvam alması gerek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt