Son konular

Bereketli Poğaça (Mayasız Kıyır Kıyır)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Bereketli Poğaça (Mayasız Kıyır Kıyır) Tanımı İçin Materyaller
2 adet yumurta
1 fincan yoğurt
1 fincan sıvı yağ
250 gram margarin (Eritilecek)
1 paket kabartma tozu
1 tatlı kaşığı tuz
3,5 su bardağı un (Kontrollü konacak)
Üzerine sürmek için
1 adet yumurta sarısı (Üzerine sürmek için)
Çörek otu ve susam
İç harcı için
6 adet sosis
1 kase beyaz peynir
1 kase kaşar rendesi

Bereketli Poğaça (Mayasız Kıyır Kıyır) Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır

Merhabalar,Çayın yanına her vakit yakışan bir poğaça tarifide benden gelsin. Benim yaptığım üzere 1 hamurla 3 çeşit yahut tek çeşitte yapabilirsiniz. Ben mesken halkının hepsini memnun etmek için bu türlü yaptım yinede.
Geniş bir kabımızda tüm materyallerimizi yoğurup ele yapışmayan yumuşacık bir hamur elde ediyoruz.
Hamurumuzdan küçük bezeler yuvarlayıp isteğe nazaran içine beyaz peynir, sosis yahut kaşar rendesi koyup harcına nazaran biçim veriyoruz.
Üzerine yumurta sarısı sürüp susam yahut çörek otu serpip evvelden ısıtılmış fırında 180 derecede denetimli olarak yaklaşık 25 dakika pişiriyoruz.Afiyetler olsun.
Bereketli Poğaça (Mayasız Kıyır Kıyır) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mayasız Kıyır Kıyır Poğaça Tanımı İçin Materyaller 100 gram tereyağı yada margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 2 adet yumurta (1 adedinin sarısı üzerine) 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı sirke 1 paket kabartma tozu 3.5-4 bardağı un Mayasız Kıyır Kıyır Poğaça Tanımı Yapılışı Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Mayasız Kıyır Kıyır Lokmalık Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 100 gram margarin 1 çay bardağı yoğurt Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı tuz 1 adet kabartma tozu 4 su bardağı un 1 adet yumurta (Sarısı üstüne) Arasına; Peynir Üzerine Çörek otu Mayasız Kıyır Kıyır Lokmalık Poğaça Tarifi Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Mayasız Kıyır Poğaça (10 Dakikada) Tanımı İçin Malzemeler 1 adet yumurta akı (Sarısı üzerine) 1 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvı yağ 100 gram tereyağ (Oda ısısında) 1 paket kabartma tozu 1 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 3-3.5 su bardağı un Arası için; 1 kase peynir (İstenilen çeşit)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Mayasız Poğaça (Kıyır Kıyır) Tanımı İçin Malzemeler 250 gram oda sıcaklığında margarin (yarısını tereyağı kullandım) 1/2 (yarım) çay bardağı zeytinyağı 1 çay bardağı yoğurt 2 adet yumurta (1 inin sarısı üstüne) 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı sirke 1/2 (yarım) tatlı kaşığı karbonat Aldığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Kıyır Kıyır Mayasız Mısır Unlu Çabuk PoğaçaKıyır Kıyır Mayasız Mısır Unlu Çabuk Poğaça Tanımı İçin Materyaller Hamur için : Dolu dolu 2 yemek kaşığı tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 2 tam yumurta + üzerine sürmek için 1 yumurta sarısı ( yumurtalarınız büyükse hamura...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt