Son konular

Biber Dolması

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Biber Dolması Tanımı İçin Malzemeler
13 tane dolmalık biber
1 su bardağı pirinç
1 su bardağı bulgur
2 diş sarımsak
1 orta uzunluk soğan
2 adet rendelenmiş domates
7 kol maydanoz (İsteğe bağlı)
Tuz
Karabiber
Kimyon
Pulbiber
Nane
1 yemek kaşığı salça
Yarım çay bardağı sıvı yağ
Üzeri için;
2 yemek kaşığı salça
Kimyon
Karabiber
Sıvıyağ
Dolmaları geçecek kadar su
Dolmaları kapatacak domates

Biber Dolması Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
İlk evvel pirinç ve bulgurumuzu uygunca yıkıyoruz. Soğanı ve sarımsağı ister robotta geçirin isterseniz ufak ufak doğrayabilirsiniz.
Soğan ve sarımsağın üzerine rendelenmiş domates ve maydanozu ekleyin, üzerine yıkanmış pirinç ve bulguru ekleyin ve salça baharatlar ve sıvı yağı ekleyip, düzgünce karıştırın.
temizlenmiş ve yıkanmış biberlerimizi dolduruyoruz ve üzerlerini domatesle kapatıyoruz ben güvece koydum siz olağan tencerede de birebir biçimde pişirebilirsiniz.
Ben güveçte pişen yemekleri daha çok seviyorum yavaş yavaş kısık ateşte daha lezzetli oluyor.
Tencereye konulduktan sonra üzerinin sosu için bir kapa salça baharatlar ve yağımızı ekleyip, güzelce karıştırdıktan sonra dolmalarımızın kenarından döküyoruz.
Kaynayana kadar orta ateşte kaynadıktan sonra kısık ateşte biber ve pirinçlerimiz pisine kadar pişiriyoruz. Afiyet olsun
Biber Dolması Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Biber Dolması Tanımı İçin Gereçler Yarım kilo dolmalık biber 400 gram kıyma 1 büyük çay bardağı kırık pirinç 1 baş kuru soğan Bir tutam maydanoz 1 yemek kaşığı domates salçası Tuz Karabiber Kimyon Yenibahar Pulbiber Yarım çay bardağı sıvı yağ Dolmaların ağzına koymak için 2 domates Sosu için 3...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Zeytin Yağlı Biber Dolması En Hafifinden Tanımı İçin Materyaller 1 kiloya kakın dolmalık biber 1.5 su bardağı pirinç 1 adet büyük kuru soğan 1 çay bardağı sıvı yağ 1 yemek kaşığı doruklu salça 1 tutam maydanoz ve dere otu 1 adet domates 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı kimyon kırmızı toz biber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Olağanüstü Biber Dolması Tanımı İçin Materyaller Yaklaşık 500 gram biber dolması Orta uzunluk soğan 3- 4 sarımsak 2 adet havuç 2 adet domates 1 ,5 su bardağı pirinç (kendinize nazaran ayarlayın) 1 yemek kaşığı salça İsteğe tuz ,karabiber ,pulpiber, nane, yedi bahar Şahane Biber Dolması Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Biber Dolması Tarifi İçin Malzemeler 8-9 adet dolmalık biber 100 gram kıyma 1 su bardağı pirinç 1 adet soğan 1 adet domates 1 avuç maydanoz 1 yemek kaşığı salça 2 yemek kaşığı sıvı yağ tuz, pul biber, karabiber, kuru nane Üzeri için; 1 adet domates Sosu için 2,5 su bardağı sıcak su 1 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Pirzola Üstü Kuru Biber Dolması Tanımı İçin Malzemeler 30 adet kurutulmuş biber dolması 12 adet pirzola 2 su bardağı pirinç 2 tane büyük uzunluk kuru soğan 7 diş sarımsak 1 yemek kaşığı salça 1 su bardağı rendelenmiş domates 1 çay bardağı nar ekşisi 2 yemek kaşığı sumak 1 tatlı kaşığı nane 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt