Son konular

Bol Bakliyatlı Kış Çorbası(Terbiyeli)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Bol Bakliyatlı Kış Çorbası(Terbiyeli) Tanımı İçin Gereçler
1 su bardağı haşlanmış nohut
1 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek
1 çay bardağı haşlanmış mısır (dondurucudan koydum siz hazır kullanabilirsiniz)
Terbiyesi için;
1 su bardağı yoğurt
1 yumurta sarısı
Tuz
1 tepeleme yemek kaşığı un
Sosu için gereç;
1 küçük kuru soğan
1 yemek kaşığı tereyağı
2 yemek kaşığı sıvı yağ
Kekik ,pul biber, nane

Bol Bakliyatlı Kış Çorbası(Terbiyeli) Tanımı Yapılışı

Haşlanmış bakliyatları tencereye alalım 6 bardak sıcak su ek edelim (varsa etsuyu daha hoş olur).
10 dakika kaynadıktan sonra yumurta sarısı yoğurt ve unu yeterlice çırpalım, kaynayan çorbamıza ek edelim.
Öbür tarafta farklı tavada ince ince doğradığınız kurusu soğanı ,tereyağı ve sıvı yağla rengi şeffaflaşana kadar kavuralım.
Üzerine nane kırmızıbiber ek edip bir iki cins karıştıralım.
Hafif kavrulan sosu çorbamızın üzerine dökelim , 5 dakika daha kaynatıp ocaktan alalım.
Kış çorbamız hazır.
Deneyeceklere afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Sebzeli Terbiyeli Şehriye Çorbası Tanımı İçin Materyaller 1 çay bardağı tel şehriye 1 yemek kaşığı sıvı yağ 1 adet domates 3 adet sivri biber 1 yemek kaşığı salça 5 su bardağı sıcak su 1 çay kaşığı tuz Terbiye için; 1 adet yumurta Yarım limon Bardak ölçüsü 200 ml. Sebzeli Terbiyeli Şehriye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Terbiyeli Çerkez Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı aşurelik buğday 5-6 tane tavuk baget 1 su bardağı haşlanmış mısır 1,5 litre sıcak su 1 tatlı kaşığı tuz Terbiyesi için; 1 su bardağı yoğurt 1 tane yumurta sarısı 1 yemek kaşığı un Üzeri için; 1 yemek kaşığı tereyağı 1 tatlı kaşığı kuru...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Terbiyeli Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi İçin Malzemeler Çorba için; 1.5 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek 1.5 su bardağı şehriye 12 su bardağı su Terbiyesi için; 1.5 su bardağı yoğurt Yarım limon suyu 2.5 yemek kaşığı un 3 tatlı kaşığı tuz 1 adet yumurta Sosu için; 2 yemek kaşığı tereyağı 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Bulgurlu Terbiyeli Tavuk Çorbası Tarifi İçin Malzemeler Ufak kase haşlanmış tavuk 2 su bardağı tavuk suyu 3 su bardağı kaynar su Yarım çay bardağı bulgur 1 tatlı kaşığı tuz 2 çorba kaşığı bezelye ben konserve kulandım olmasa da olur renk katsın istedim Sos 1 adet yumurta sarısı Yarım limon suyu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Terbiyeli Dört Kaşık Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 1 yemek kaşığı pirinç 1 yemek kaşığı pilavlık bulgur 1 yemek kaşığı kırmızı mercimek 1 yemek kaşığı yeşil mercimek Terbiyesi için; 2 su bardağı yoğurt 1 adet yumurta Yarım limon suyu 1 yemek kaşığı un Sosu için; 1 yemek kaşığı tereyağı 1 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
Üst Alt