Son konular

Brokoli Çorbası 8+

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Brokoli Çorbası 8+ Tanımı İçin Malzemeler
1 kol brokoli
1 küçük havuç
1 orta uzunluk patates
2 yemek kaşığı kemik ilik suyu
1 yemek kaşığı doğal zeytinyağı
1.5 çay bardağı haşlanılan sebzelerin suyu

Brokoli Çorbası 8+ Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Havuç ve patatesi ince ince doğruyoruz.
Hepsini birden buharda pişiriyoruz. Ben düdüklü de 15 dk pişirdim.
Çatal ile eziyoruz. 2 yemek kaşığı ilik suyunu ve 1. 5 çay bardağı suyu katıp, rondodan geçiriyoruz.
Son olarak zeytinyağı da ekliyoruz.
Not 1: Benim çay bardağım büyük göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Not 2: Bu çorba ben daha brokoliyi yeni verdiğim için ve oğlum da patatesi sevdiği için patates yüklü oldu. Fakat siz daha küçük patates kullanabilirsiniz. Bebişlere afiyet olsun.

Brokoli Çorbası 8+ Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Bebişlere Besleyici Brokoli Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 4-5 çiçek brokoli 1 adet patates 1 adet havuç 2 yemek kaşığı irmik 1 yemek kaşığı zeytinyağı Kemik suyu Az tuz,toz nane Bebişlere Besleyici Brokoli Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Uygun bir tencereye 4-5 çiçek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Brokoli Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 4 çiçek brokoli Küçük soğan 2 dilim bal kabağı 1 yemek kaşığı zeytinyağı 3 küp kemikli ilik suyu Küçük patates 1 litre su Brokoli Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Bütün gereçlerimizi uygun tenceremize alıp kaynatıyoruz. Yumuşayana kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Brokoli Çorbası Tanımı İçin Materyaller 400 gram brokoli 1 adet orta uzunluk havuç 1 adet orta uzunluk patates 1 adet soğan 1-2 diş sarımsak 6 su bardağı sıcak su 1 su bardağı süt 1 yemek kaşığı tereyağı 3 yemek kaşığı zeytinyağı 1 yemek kaşığı un Tuz, karabiber ( damak zevkine nazaran...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Sütlü Brokoli Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 1 büyük kısım brokoli 1 adet patates 3 yemek kaşığı tepeleme un 2 yemek kaşığı sıvı yağ yada zeytinyağı 2 su bardağı süt Tuz Karabiber Sütlü Brokoli Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Önce brokoliyi kollarından küçük kesimlere...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Boool Vitaminli Zerzevat Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 1 çay bardağı kırmızı mercimek 1 yemek kaşığı pirinç 1 yemek kaşığı bulgur Birkaç kısım brokoli 1 dal pırasa 1 orta uzunluk patates 1 orta uzunluk havuç 1 bardak ilik yahut tavuk suyu 1 litre su 1 tatlı kaşığı tuz Boool Vitaminli Zerzevat...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
Üst Alt