Son konular

Brokoli Salatası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Brokoli Salatası Tarifi İçin Malzemeler
Yarım kilo brokoli
Yarım kilo karnabahar
Yarım kilo mantar
2 adet orta boy havuç
1 adet orta boy soğan varsa güveçlik ufak soğanlar dan 4 yada 6 tane
1 çay kaşığı tuz
1 kase sulandırılmış yoğurt (isteğe bağlı)
2 yemek kaşığı zeytinyağı

Brokoli Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Brokoli ve karnabaharı 15 dakika kadar haşlıyoruz.
Mantarları soyup limonlu suda 10 dakika bekletip sonrada kendi suyunu bırakana kadar kavurup 15 dakika kendi suyunda haşlıyoruz.
Brokoli karnabahar ve mantarları süzüp güzelce yıkıyoruz.
Soğanları dişe gelecek şekilde kesiyoruz isterseniz sarımsakla koyabilirsiniz. Havuçları da kesip tencere de zeytinyağı ile kavuruyoruz.
10 dakika sonra tencereye mantar brokoli ve karnabahar ekliyoruz. 1 çay bardağı su ekleyip altı kısık bir şekilde 25 yada 30 dakika kadar pişirin.
Suyu bitince altını kapatın ve soğuması için servis tabağına alın. Ben yoğurtlu yaptım ama isterseniz limonlu da yapabilirsiniz.
Bu arada ben tuzu haslarken attım iyi geldi tuzu bana isterseniz sonra ilave edebilirsiniz. Hatta pul biberi yağda çevirip yoğurdun üzerine dökebilirsiniz.
Brokoli Salatası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Brokoli Karnabahar Salatası Nasıl Yapılır? İçin Malzemeler 1 tam karnabahar (haşlanmış) 1 tam brokoli ( haşlanmış) 1 tam 100 gr mısır(haşlanmış) 100 gr 2 adet havuç 3 adet kapya biber 1 adet maydanoz 10 adet salatalık turşusu 1 demet dereotu Sos için; 1 adet limon Yarım çay bardağı zeytinyağı 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Turşu Tadında Karnabahar-Brokoli Salatası Tarifi İçin Malzemeler 1 orta boy karnabahar 1 orta boy brokoli 1 adet havuç 3-4 dış sarımsak 3 yemek kaşığı elma veya üzüm sirkesi Yarım limon Tuz Zeytinyağı Turşu Tadında Karnabahar-Brokoli Salatası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Brokoli Salatası Tarifi İçin Malzemeler Yarım kilogram brokoli 2 tane havuç Sosu için ; Yarım çay bardağı zeytinyağı 2 diş sarımsak 1 tane limonun suyu Tuz Brokoli Salatası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Brokoli salatasının yapımı için. İlk önce brokolileri karnabahar gibi küçük...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Yoğurtlu Karnabahar Ve Brokoli Salatası Tarifi İçin Malzemeler 1 küçük boy karnabahar 1 küçük boy brokoli Üzeri için; 250 gram süzme yoğurt 3 diş sarımsak Yoğurtlu Karnabahar Ve Brokoli Salatası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Karnabahar ve brokoliyi parçalara ayırarak yumuşayıncaya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Brokoli Karnabahar Salatası Tarifi İçin Malzemeler Yarım kilo karnabahar Yarım kilo brokoli Yarım çay bardağı ceviz 2 adet kapya biber 1 orta boy havuç 1 çay bardağı mısır 1 çay bardağı kornişon turşusu Tuz 4 yemek kaşığı sıvı yağ Limon Brokoli Karnabahar Salatası Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt