Son konular

Büyük Küçük Herkesin Severek Yiyeceği Çöpte Süslü Tavuk

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Büyük Küçük Herkesin Severek Yiyeceği Çöpte Süslü Tavuk Tanımı İçin Materyaller
500 gram tavuk kıyma (Göğüs etinden)
1 yumurta
2 yemek kaşığı un
1 büyük diş sarımsak
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı pulbiber
1 çay kaşığı karabiber
Bir tutam kıyılmış maydanoz
Çöp şiş
Bulamak ı̇çin
1 yahut 2 yumurta
2 yemek kaşığı süt
Mısır gevreği yahut galeta unu

Büyük Küçük Herkesin Severek Yiyeceği Çöpte Süslü Tavuk Tanımı Yapılışı

Tavuk kıymasının üzerine yumurta ,unu, sarımsak, maydanoz ve baharatları katıp yoğuralım ve köftemizi bi kaç saat dinlendirelim.
Çöp şişlerimizi 10 dk suda bekletelim ki yanmasın kızartma işlemi sırasında daha sonra elimizi hafif yağlayıp köfteleri şişe takalım.
Diğer tarafta hazırladığımız sütlü yumurtalı karışıma köftelerimizi batıralım.
Sonrada galeta unu yahut mısır gevreğine bulayalım.
Bulama işleminde dikkat edelim köfteler şişten düşmesin ve ısıttığımız kızgın yağ dolu tencerede kızartalım. Ben bugün mısır gevreğine buladım. Tuzunu ve baharatını kendinize nazaran ayarlayabilirsiniz.

Similar threads

• Soru
Kahvaltıda Büyük Küçük Herkesin Severek Yiyeceği Meyveli Mini Pankek Tarifi İçin Malzemeler 1 tane yumurta Yarım su bardağı süt 1 su bardağından 1 parmak eksik un 1 yemek kaşığı şeker 1 tane kabartma tozu 1 tane vanilya Çilek Muz Çikolata sos Pankekleri takmak için Çöp şiş Kahvaltıda Büyük...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Orjinalinden Daha Hoş Kfc Çıtır Tavuk Tanımı İçin Gereçler 800 gram tavuk göğsü eti 2 çay bardağı süt Çay bardağı ölçüm 125 ml 4 çay bardağına yakın un (Miktar herkeste değişebilir) 2 adet orta uzunluk yumurta 1 cam şişe soda 1 tepeleme tatlı kaşığı kırmızı toz biber 1 tepeleme...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Tavuğun En Hoş Hali Çıtır Tavuk Tanımı İçin Gereçler 1 kilo tavuk göğsü Yarım su bardağı süt Yarım su bardağı yoğurt Yarım çay kaşığı köri sosu 3 diş sarımsak rendesi (Ben 1, 5 çay kaşığı sarımsak tozu kullandım) 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı tatlı kırmızı toz biber 1 tatlı kaşığı kekik 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Pane Harcı İle Tavuk Kızartma Nasıl Yapılır? Tavuk kızartma yapmak için öncelikle tavuk etini hazırlamalısınız. Tavuğu temizleyip parçalara ayırın. Ardından pane harcı için ekmek kırıntıları, un, tuz, karabiber ve baharatları karıştırın. Tavuk parçalarını önce...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Pane Tavuk Nasıl Yapılır? Pane tavuk yapmak için öncelikle tavuk göğsünü marine edin. Ardından, tavuk göğsünü un, yumurta ve galeta unu karışımına bulayın. Tavukları kızgın yağda kızartın ve fazla yağını süzün. Pane tavukları kızarmış ve çıtır hale getirmek için 180 dereceye ısıtılmış fırında...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt