Son konular

Cepli Poğaça

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Cepli Poğaça Tarifi İçin Malzemeler

Hamuru için;
1 su bardağı süt
Yarım su bardağı sıvı yağ
1 su bardağından bir parmak eksik ılık su
1 yemek kaşığı şeker
1 yemek kaşığı kuru maya
Tuz
Alabildiğince un (yaklaşık 4 su bardağı un kullandım markaya göre değişir).
Arası için;
Sıvıyağ
Üzeri için;
1 yumurta
Çörek otu

Cepli Poğaça Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Hamuru için un hariç bütün malzemeleri derin bir kaba aldım elenmiş unu yavaş yavaş ilave ederek yoğurdum.
Yarım saat dinlendirdim.
Hamuru 12parçaya böldüm.
Herbirini yuvarlayarak tatlı tabağı büyüklüğünde açtım.
Üzerine sıvı yağ sürdüm.
İkiye katlayıp tekrar üste kalan kısmına sıvı yağ sürdüm.
Tekrar ikiye katlayıp yağlı kağıt serili tepsime dizdim.
Bütün hamur bitince tepsinin üzerini kapatıp yarım saat bu şekilde dinlendirdim.
Üzerine çarptığım yumurtayı sürüp çörek otu serptim.
200derece önceden ısıtılmış fırında kızarana kadar pişirdim.
Fırından çoktan poğaçaların üzerine bez örttüm.
Ilıyınca içini dilimlenmiş kaşar, domates ve marul ile doldurarak servis yaptım. Deneyeceklere afiyet olsun.
Cepli Poğaça Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Cepli Sandviç Poğaça Tanımı İçin Gereçler 1 bardak süt 3/4 (bir yarım+bir çeyrek) bardak sıvı yağ 1/2 (yarım) bardak yoğurt 1/2 (yarım) bardak soda 2 yemek kaşığı şeker 1 yas maya 2 tatlı kaşığı tuz 2 yumurtanın akı (Beyazı) sarısını üzerine sürmek için ayır 6-7 bardak un göz kararı Susam...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Cepli Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 1,5 su bardağı ılık su 1 su bardağı ılık süt 1,5 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket instant maya Yarım su bardağı sıvı yağ Aldığı kadar un Arası için; Sıvı yağ Üzeri için; 1 adet yumurta sarısı Susam, çörek otu Cepli Poğaça Tanımı Nasıl Yapılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Cepli Sandviç Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 1 tane yumurta akı ( sarısı üzeri için ) 2 su bardağı ılık su 2 su bardağı ılık süt 1 yemek kaşığı şeker 2 tatlı kaşığı tuz 1 paket yaş maya Yarım su bardağı sıvı yağ Aldığı kadar un Ortama 9 su bardağı un aldı Arası için; Sıvı yağ Üzeri için; Yumurta...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Pamuk Cepli Poğaça Tanımı İçin Materyaller Hamuru için : 2 su bardağı süt(200ml) 1 su bardağı sıvı yağ(200ml) 2 yumurta beyazı(sarısı üzerine) 2,5 tatlı kaşığı tuz 3 tatlı kaşığı toz şeker 2 yemek kaşığı instant kuru maya 6-7 su bardağı un (kontrollü ekleyin değişkenlik gösterebilir) Üzeri için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Cepli Yumuşacık Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı ılık süt 1 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket instant maya 1/2 (yarım) su bardağı sıvı yağ Aldığı kadar un Arası için; Sıvı yağ Üzeri için; 1 adet yumurta sarısı Susam, çörek otu Cepli Yumuşacık Poğaça Tanımı Nasıl Yapılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt