Cevizli Elmalı Tarçınlı Kek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Cevizli Elmalı Tarçınlı Kek Tarifi İçin Malzemeler
3 adet yumurta
1 su bardağından biraz fazla toz şeker
Yarım su bardağı sıvı yağ
Yarım su bardağı süt
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
2 su bardağı un
3 orta boy soyulmuş rendelenmiş elma
1 tatlı kaşığı tarçın
1 su bardağı kırılmış ceviz içi

Cevizli Elmalı Tarçınlı Kek Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Yumurta ve şeker köpük köpük olana kadar çırptım.
Sıvı yağ, süt ve vanilya ilave edilip tekrar çırptım.
Elenmiş un ve kabartma tozunu ekleyip tekrar çırptım.
Elmaları rendeleyip ilave edip tarçın ve ceviz de katıp karıştırdım.
Yağlanmış kek kalıbama döküp fırına sürdüm.
160 derecede önceden ısınmış fırında 45 dakika yavaşça pişirdim.
Cevizli Elmalı Tarçınlı Kek Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Elmalı Cevizli Tarçınlı Kek Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1,5 su bardağı toz şeker Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 1 paket vanilya 1 paket hamur kabartma tozu 2, 5 su bardağı un 3 adet orta boy soyulmuş rendelenmiş elma 1 tatlı kaşığı tarçın Yarım su bardağı ceviz Elmalı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Elmalı Tarçınlı Cevizli Kek Tarifi İçin Malzemeler 2 adet elma 100 gram oda sıcaklığında tereyağı 2 adet yumurta 1 su bardağı kırık ceviz 1- 1/4 (çeyrek) su bardağı un Yarım su bardağı esmer toz şeker Yarım su bardağı toz şeker 1 tatlı kaşığı tepeleme tarçın 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 1 çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Pamuk Gibi Yumuşacık Havuçlu Tarçınlı Cevizli Kek Tarifi İçin Malzemeler 4 adet yumurta (Oda sıcaklığında) 1,5 buçuk su bardağı şeker 1 çay kaşığı tarçın (İsteğe göre çoğaltabilirsiniz) 1 çay bardağı sıvı yağ 3 adet orta boy havuç 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1 çay bardağı çekilmiş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Elmalı Tarçınlı Cevizli Kek Tanımı İçin Materyaller 4 adet yumurta 1,5 su bardağı şeker 1 su bardağı süt Yarım su bardağı sıvı yağ 2,5 su bardağı un 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 3 adet orta uzunluk elma 1 tatlı kaşığı tarçın 1 su bardağı ceviz içi Üzeri için; Pudra şekeri Elmalı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Elmalı Cevizli Tarçınlı Kek Tanımı İçin Gereçler 3 adet yumurta 1 bardak toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1/2 (yarım) su bardağı süt 1 tatlı kaşığı tarçın 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 2.5-3 su bardağı un Üzeri için; 2 adet elma 1 su bardağı iri kırılmış ceviz içi Elmalı Cevizli Tarçınlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
Üst Alt