Cevizli Gofret Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Cevizli Gofret Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler
1 paket margarin veya tereyağ (250 gr)
Yarım su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı mısır nişastası
Yarım su bardağı toz şeker
Yarım su bardağı pudra şekeri
1 yemek kaşığı sirke (üzüm sirkesi kullandım)
1 paket vanilya
Yarım paket kabartma tuzu
1 su bardağı ceviz
Un

Cevizli Gofret Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle bir buçuk su bardağı unumuzu tavamıza alarak kavurmaya başlayalım.
Hafif kokusu çıkmaya başladığında bir su bardağı rondodan çektiğimiz cevizi de ekleyerek bir iki dakika daha kavurup altını kapatalım ve bir tepsiye alarak soğumaya bırakalım.
Diğer malzemelerimizi yoğurma kabımıza alarak karıştıralım (mikserle de çırpabilirsiniz )
Daha sonra üzerine kavurduğumuz un ve ceviz karışımımızı da ekleyelim.
Üzerine un eklemeye devam ederek kulak memesi yumuşaklığında güzel bir hamur elde edelim. Dilediğimiz şekli vererek tepsimize alalım.
Önceden ısıtılmış 170° fansız fırında pembe bir renk alana dek pişirelim ve dilediğimiz gibi süsleyerek servise hazır hale getirelim.
Cevizli Gofret Kurabiye Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Gofret Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 1 paket margarin ya da tereyağı(250 gr) Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı mısır nişastası 1 su bardağı pudra şekeri 1 yemek kaşığı sirke üzüm sirkesi kullandım 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 1 çay bardağı fındık,yada ceviz Alabildiği kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Gofret Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 1 paket margarin ya da tereyağı Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı mısır nişastası Yarım su bardağı toz şekeri Yarım su bardağı pudra şekeri 1 yemek kaşığı sirke(üzüm sirkesi kullandım ben) 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 1 su bardağı ceviz Un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Cevizli Gofret Kurabiye (Püf Noktalı) Tarifi İçin Malzemeler 250 gram margarin 1 su bardağı pudra şekeri Yarım çay bardağı sıvı yağ 2.5 su bardağı kavrulmuş un 2.5 su bardağı normal un 1 su bardağı ceviz ya da fındık 1 tane yumurta 1 su bardağı mısır nişastası 1 paket kabartma tozu 1 paket...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Gofret Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 1 paket margarin Yarım su bardağı sıvı yağ Yarım su bardağı şeker Yarım su bardağı pudra şekeri 1 su bardağı mısır nişastası 1 yemek kaşığı sirke 1 su bardağı çekilmiş ceviz içi Vanilya Yarım paket kabartma tozu Un Üzeri için Benmari yolu eritilmiş tablet...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Bayatlamayan Gofret Tadında Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 1 paket margarin yahut tereyağ (250 gr) Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı nişasta 1 su bardağı pudra şekeri 1 yemek kaşığı sirke 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu Un İsteğe bağlı 1 su bardağı fındık yahut ceviz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt