Son konular

Ciftlik Evi Ekmeği Tarifi Resimli

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Ciftlik Evi Ekmeği nasıl yapılır

imagesciftlikeviekmegitarifiresimli5ad43d1912c7e

Malzemeler:
* 420 ml (1 + 34 su bardağı) ılık su
* 600gram (5 + 14 su bardağı) un
* 10ml (2 cay kaşığı) toz şeker
* 25gram (2 yemek kaşığı) tereyağı
* 75gram (34 su bardağı) tam buğday unu; ben kepekli un kullandım
* 30ml (2 yemek kaşığı) sut tozu
* 10ml (2 cay kaşığı) tuz
* 7,5ml (1+ 12 cay kaşığı) instant maya

Hazırlanması:
* Ilık suyu ekmek makinesinin haznesine dokun
* Unları suyun uzerini tamamen kapatacak şekilde serpin Sut tozu ekleyin Tuz, şeker ve yağı kabın farklı kenarlarına yerleştirin
* Unun ortasını hafifce acarak (suya ulaşmayacak kadar) mayayı dokun
* Makineyi 1 numaralı ayarda 3 saat pişecek şekilde ayarlayın
* Pişme suresinin başlamasına 10 dakika kala (toplam surenin bitimine 1 saat + 10 dakika kala) makinenin kapağını acın
* Ekmeğin uzerine fırcayla su surup biraz un serpin
* Keskin bir bıcakla diklemesine ekmeğe bastırın
* Program bitince kabı makineden cıkartın
* 10 dakika sonra ekmeği kaptan cıkarıp telin uzerinde soğutun

alıntı

Similar threads

• Soru
Cift Cekirdekli Ekmek Tarifi Resimli Resimli Cift Cekirdekli Ekmek Tarifi Cift Cekirdekli Ekmek Tarifi Cift Cekirdekli Ekmek nasıl yapılır, Cift Cekirdekli Ekmek yemek tarifi imagesciftcekirdekliekmektarifiresimli5ad43b6a89d79 Cift Cekirdekli Ekmek Malzemeler 13 (ucte bir) bardak su 12 (yarım)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Baltacı Ekmeği Resimli Tarifi Resimli Baltacı Ekmeği Tarifi Baltacı Ekmeği nasıl yapılır Baltacı Ekmeği Tarifi Resimli imagesbaltaciekmegitarifiresimli5ad45d5717566 Malzemeleri 3 Adet Pırasa 1 Adet Soğan 1 Kahve Fincanı Sıvı Yağ 100 Gr Kıyma 1 Corba Kaşığı Salca 2 Adet Carliston Biber 1 Cay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Karamela Armutlu Milfoy Nasıl Yapılır Karamela Armutlu Milfoy Tarifi imageskaramelaarmutlumilfoytarifiresimli5ad3e352ce67b Malzemeler: 5 armut 5 yumurta sarısı 1 yumurta 10 yaprak milfoy hamuru 3 su bardağı un 2 su bardağı şeker 3 su bardağı sut 1 paket vanilya Yapılışı: Armutları...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Yoğurtlu Ekmek Nasıl Yapılır Yoğurtlu Ekmek yapılışı Resimli Yoğurtlu Ekmek tarifi Yoğurtlu Ekmek resimli tarif Yoğurtlu Ekmek yapımı Yoğurtlu Ekmek imagesyogurtluekmektarifiresimli5ad43ac4ae0af Malzemeler: Kucuk Ekmek icin: 23 (ucte iki) su bardağı su yarım su bardağı yoğurt 1 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Resimli Fransız Ekmeği Tarifi Fransız Ekmeği nasıl yapılır Malzemeler: 360 ml su (ben 200 ml sut + 160 ml su kullandım) 2 cay kaşığı tuz 620 gr un 2 cay kaşığı instant maya imagesfransizekmegitarifiresimli5ad43b6106861 Yapılışı: Ekmek makinasının haznesine once sıvılar (sut ve su) daha...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt