Son konular

Çikolatalı Cookies

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Çikolatalı Cookies Tarifi İçin Malzemeler
200 gram tereyağı veya margarin
1 çay bardağı esmer şeker
1 çay bardağı beyaz toz şeker
2 adet yumurta
1 su bardağı damla çikolata
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
1 tatlı kaşığı elma sirkesi
2 su bardağı un

Çikolatalı Cookies Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Oda ısısında beklemiş tereyağımızı karıştırma kabımıza alalım.
Üzerine şekerimizi ve yumurtalarımızı ekleyip elimizde yoğuralım.
Daha sonra sırasıyla elma sirkesi kabartma tozu vanilya un ve en son damla çikolatayı ekleyelim.
Kulak memesinden daha yumuşak ele yapışan bir hamur olacak.
Daha sonra cevizden küçük parçalar alıp elimizde yuvarlayalım.
İsterseniz büyük parçalarda koparıp dev cookieler yapabilirsiniz. Ben küçük yapmayı tercih ettim.
170 derece önceden ısıtılmış alt üst ayarda ki fırında kızarıncaya kadar pişirelim.
Soğuduktan sonra servis tabağını alabilirsiniz afiyet olsun.
Çikolatalı Cookies Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Çikolatalı Cookies Tanımı İçin Malzemeler 125 gram tereyağı ya da margarin 300 gram damla çikolata 3 adet yumurta Yarım su bardağı şeker 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 2.5 su bardağı un İsteğe bağlı yarım su bardağı beyaz damla çikolata Çikolatalı Cookies Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
  • Soru
Çikolatalı Cookies Tarifi İçin Malzemeler 200 gram tereyağı 210 gram şeker (2 çay bardağı) 1 adet yumurta 300 gram un (,5 çay bardağı) 1 tatlı kaşığı vanilya 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 1 fiske tuz 1 çay bardağı damla çikolata Çikolatalı Cookies Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
29
  • Soru
Üç Çikolatalı Kurabiye(Triple Chokolate Cookies) Tarifi İçin Malzemeler 150 gr bitter çikolata 75 gr tereyağı 2 adet yumurta Yarım su bardağı şeker Bir tutam tuz 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1 silme yemek kaşığı kakao 3 yemek kaşığı un 50 gr sütlü, 50 gr bitter, 50 gr beyaz çikolata...
Cevaplar
0
Görüntüleme
31
  • Soru
Enfes Pudingli Çikolatalı Pratik Cookies (Videolu) Tanımı İçin Gereçler 1 paket bitter çikolatalı puding toz (Bitter sevmeyenler kakaolu puding kullanabilir) 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket vanilin Yarım paket kabartma tozu 1, 5-2 su bardağı un Sütlü kurabiye çikolatası ya da damla çikolata Enfes...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Şahane Çikolatalı Amerikan Cookies Tarifi İçin Malzemeler 100 gram tereyağı Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 1 çay bardağı şeker (ben yarısını esmer yarısını toz şeker olarak kullandım ) siz tercih ettiğiniz gibi kullanabilirsiniz 1 paket vanilya Yarım paket kabartmatozu 1 tatlı kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
Üst Alt