Çikolatalı Kek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Çikolatalı Kek Tarifi İçin Malzemeler
200 gram tereyağ
1 su bardağı şeker
3 adet yumurta
1 çay bardağı süt (orta boy)
1 paket şekerli vanilin
1 paket kabartma tozu
1 yemem kaşığı kakao
2 su bardağı un
Dışı:
100 gram krema
60 gram çikolata

Çikolatalı Kek Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Yumuşamış tereyağ ve şekeri çırpalım.
İçine birer birer yumurtaları atıp çırpmaya devam edelim.
Kakao ve un hariç tüm malzemeleri ekleyin daha sonra unu da ekleyip iyice çırpın.
Ayrı bir kaseye 1 yemek kaşığı kakao ve 2 yemek kaşığı sütü ekleyin.
Bu kek harcının da yarısının yarısını kakaolu harca ekleyip karıştırın.
Kek kalıbınıza yağlı kağıt serip önce beyaz harçtan sonra kakaolu sonra beyaz en üzerine kakaolu harçtan ekleyip çatalın sapıyla karıştırın.
Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişirin.
Pişen keki ben kalıptan çıkardım.
Bir tavada kremayı ısıttım.
Sonra altını kapatıp çikolataları ekledim ve eriyene kadar karıştırdım.
Çikolata sosunu kekimin üzerine yaydım ve çok lezzetli oldu.
Çikolatalı Kek Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Bitter Çikolatalı Kek Tanımı İçin Materyaller 3 adet yumurta 1,5 su bardağı şeker 1 su bardağından bir parmak eksik sıvı yağ 1 su bardağı yoğurt 1 paket vanilya 2 paket kabartma tozu 2 yemek kaşığı kakao Aldığı kadar un Yaklaşık 3 su bardağı kadar un kullandım ben 80 gram bitter çikolata Bitter...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Çikolatalı Kremasıyla Kakaolu Tart Kek Tarifi İçin Malzemeler Muhallebili tart kek; 2 adet yumurta 1 çay bardağı şeker 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı süt 2 yemek kaşığı kakao 1 paket kabartma tozu 1.5 su bardağı un Muhallebi için; 3 su bardağı süt 100 gram margarin 1 çay bardağı şeker 1,5...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Kakaolu Çikolatalı Kek Tarifi İçin Malzemeler 19 cm lik yuvarlak kalıp için; 3 adet yumurta 150 gram toz şeker 1 su bardağı süt 1 yemek kaşığı limon suyu 50 gram eritilmiş tereyağı (2 yemek kaşığı) 2 yemek kaşığı zeytinyağı 100 gram süzme yoğurt ( 2 dolu yemek kaşığı) 5 yemek kaşığı sade soda 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Çikolatalı Kakaolu Kek Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı süt Yarım su bardağı sıvı yağ 3 yemek kaşığı sürülebilir çikolata (Nutella, çokokrem vs.) 3 yemek kaşığı kakao 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 2,5 su bardağı un Üzeri için Çikolata sos Çikolatalı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Damla Çikolatalı Kakaolu Kek Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı süt (200 ml) 1 su bardağından 1 parmak eksik sıvı yağ 2 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 1 paket şekerli vanilya 2 yemek kaşığı kakao 5 yemek kaşığı damla çikolata Damla Çikolatalı Kakaolu Kek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt