Son konular

Çikolatalı Yaş Pasta

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Çikolatalı Yaş Pasta Tanımı İçin Gereçler
1 paket hazır pasta keki çikolatalı
1 paket çikolatalı pasta kreması
1 su bardağı süt (pasta kremasını hazırlamak için)
2 avuç damla çikolata (iç krema için)
1 paket kremşanti
1 su bardağı süt (kremşantiyi hazırlamak için)
Üzeri için;
Pasta süsleri
2 avuç sütlü pul çikolata (benmari yöntemi eritilmiş)

Çikolatalı Yaş Pasta Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Öncelikle pasta tabanımızı nemlendiriyoruz. Ben çok az süt ile ıslattım.
Daha sonra pasta kremasını 1 su bardağı süt ile çırptım ,içine 2 avuç damla çikolata ekleyip karıştırdım.
Pasta tabanının ortasına koyup kapattım.
Dışı için 1 su bardağı süt ile kremşantiyi çırptım ve güzelce sürdüm. Siz istediğiniz üzere süsleyebilirsiniz.
Ben sütlü pul çikolata eritip kenarlarından akıttım vee üstünü pasta süsleri ile süsledim.
Ortaya doğaçlama birşey çıktı. Lakin tat olarak çok hoş olmuştu. Benden tam not aldı.

İnanın dışarda birebir pastayı 3 katı fiyatına alırdım. Konutta az gereç ile dakikalar içinde çok hoş şeyler yapabiliriz. Şimdiden deneyeceklere afiyet olsun

Çikolatalı Yaş Pasta Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Ganajlı Modül Çikolatalı Yaş Pasta Tanımı İçin Malzemeler 1 paket sade pandispanya 1 paket kakaolu pandispanya İç gereci için; 1 paket sade pasta kreması 1 su bardağı soğuk süt 1 paket (80 gram) çikolata 3-4 adet muz Kekleri ıslatmak için; 1 su bardağı soğuk süt 1 tatlı kaşığı şeker Üzeri için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Çikolatalı Yaş Pasta Tanımı İçin Gereçler Keki için 4 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ 2 adet kabartma tozu 1 vanilya 3 yemek kaşığı kakao 2 su bardağı un (İsteğe nazaran ekleyebilirsiniz yahut azaltabilirsiniz) Sosu için Hazır toz çikolata sosu (1.5 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kolay Yaş Pasta Tanımı İçin Materyaller 4 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı tepeleme un 2 çorba kaşığı kakao 1 paket kabartma tozu 1 paket şekerli vanilin Ortası için; Muz, damla çikolata Kreması için; 1 paket puding (çikolatalı, muzlu vs.) Paketin gerisindeki ölçüde süt Üzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Meyveli Çikolatalı Yaş Pasta Tanımı İçin Gereçler Pandispanya İçin 4 yumurta 1 su bardağı toz şeker Yarım çay bardağı su 2 yemek kaşığı sıvıyağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1,5 su bardağı un Kreması İçin 1 paket hazır kakaolu pasta kreması 1 su bardağı süt Dışı İçin 2 poşet kremşanti...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Yaş Pasta Tanımı İçin Gereçler 1 kutu kremşanti 1 su bardağı süt (Kremşanti için) Pastacı kreması Pandispanya İçin 1 su bardağı süt (Pandispanyayı ıslatmak için) 100 gram sütlü çikolata Yarım paket krema Pasta süsleri 1 su bardağı antep fıstıklı draje çikolata 1 su bardağı damla çikolata Yaş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt