Çilekli Frozen

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Çilekli Frozen Tanımı İçin Materyaller
1 kg çilek
3 adet limon
İsteğe nazaran taze nane
20 adet buz
2 su bardağı toz şeker (İsteğe nazaran azaltılıp, çoğaltılabilir de)
1 litre soğuk su

Çilekli Frozen Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Çilekler ayıklanıp yıkanıp limonlarla birlikle buzluğa atılır. En az 2 saat bekletilir. (Ben bir gün boyunca beklettim )
Çilek ve limonlar buzluktan çıkartıldıktan sonra biraz kesilebilecek kıvama gelene kadar çözdürülür.
İstenilen kıvama geldikten sonra limonun kabuğu rendelenip çilek ve limonları da dilimleyip nane ile birlikte sürahi blenderın içerisine eklenir.
İsteyen robotta da yapabilir fakat ben sürahi blenderda daha rahat yapabildim.
Ben göz kıvamı ekledim lakin tahminen 1 litre su ve buzlarla birlikle toz şeker eklenip blenderda bızlanır. Sonrası servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Çilekli Frozen Nasıl Yapılır? Çilekli frozen yapmak için öncelikle taze çilekleri temizleyin. Ardından blenderda çilekleri, yoğurtu ve buzları karıştırın. Homojen bir karışım elde etmek için iyice çekin. Karışımı bardaklara paylaştırın ve üzerine çilek dilimleri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Çilekli Milkshake Tanımı İçin Malzemeler 5-6 adet çilek 1 su bardak süt soğuk Kremşanti şeker yahut bal isteğe göre Çilekli Milkshake Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Çileklerimizi ve sütümüzü kavanozun içine koyun blenderda biraz çekin . Sonra içine kıvama gelene kadar kremşanti ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Çilekli Magnolia Tanımı İçin Malzemeler 2 paket eti burçak bisküvi 10-15 adet çilek Muhallebisi için; 1 litre süt 1 su bardağı toz şeker 2 adet yumurta sarısı 1 türk kahvesi fincanı buğday nişastası 2 yemek kaşığı tepeleme un 1 adet vanilya 1 kutu krema (200 ml) Çilekli Magnolia Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
  • Soru
En Pratik Haliyle Çilekli Yaş Pasta Tanımı İçin Malzemeler 1 paket kakaolu pandispanya Yarım kg çilek Kreması için; 1 litre süt 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı nişasta 1 çay bardağı un 2 yumurta sarısı 1 paket vanilya 1 yemek kaşığı tereyağ 1 paket krem şanti Üzeri için; 2 paket krem santi 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Çilekli sütlü içecek nasıl yapılır? Evde kolayca çilekli sütlü içecek hazırlamanın pratik yolları vardır. İlk olarak, taze ve olgun çilekleri yıkayın ve saplarını çıkarın. Ardından, sütü bir tencereye koyun ve ısıtın. Süt kaynamadan önce, içerisine şeker ekleyin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt