Son konular

Cilekli Magnolia

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Cilekli Magnolia Tarifi İcin Malzemeler

*1 litre sut
*1 buyuk cay bardağı toz şeker
*2 yemek kaşığı dolusu nişasta
*3 yemek kaşığı dolusu un
*1 poşet sade kremşanti
*1 yumurta sarısı
*1 kaşığı tereyağı
*1 paket vanilya
*1 paket bebe biskuvisi Yoksa petibor biskuvi (Ben yarım paket petibor yarım paket bebe biskuvisi kullandım)
*1015 adet cilek

Cilekli Magnolia Tarifi Yapılışı Oncelikle kremamızı hazırlayalım, sut, un, şeker, nişasta, yumurta sarısı ve kremşanti yıl bir tencereye koyalım
Ocağın altını yakmadan iyice karıştırın topaklanma olmasın diye, ocağın altını yakıp orta ateşte muhallebi kıvamına gelinceye kadar karıştırın
Goz goz olunca 2dk daha karıştırın ve ocaktan alıp tereyağı ve vanilya koyup cırpıcı yardımıyla iyice cırpın
Biskuvileri de rondoda cekelim ve dilediğiniz bir servis tabağına, 1 kaşık krema koyup uzerine de doğradığımız cilekleri resimde gorunduğu gibi dizelim
1 kaşık biskuvisinden koyalım ve tekrar krema, ardından biskuvisini koyalım ve soğumaya bırakalım
Uzerini dilediğiniz şekilde susleyebilirsiniz ben damla cikolata kullandım Afiyet olsun biz cok beğendik dilerim sizde beğenirsiniz

Similar threads

• Soru
Cilekli Magnolia Tarifi İcin Malzemeler *2 paket petibor biskuvi (Bebe biskuvisi, oreo, yulaflı biskuvi vs de kullanabiliriz ) *1 su bardağı cekilmiş fındık *250 gram cilek Kreması icin: *5 su bardağı sut *12 (yarım) paket (100 ml) krema *4 dolu yemek kaşığı un *1 su bardağı toz şeker *1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Cilekli Magnolia Tarifi İcin Malzemeler Muhallebisi icin; *1 lt soğuk sut *1 yumurta sarısı *1 su bardağı toz şeker *2 yemek kaşığı un *2 yemek kaşığı buğday nişastası *1 kutu krema (200 ml) *1 paket vanilya Suslemek icin; *Cilek *2 paket burcak biskuvi veya bebe biskuvisi *1 avuc fındık...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Tam Olcu Harika Magnolia Tarifi İcin Malzemeler *1 litre sut *1 su bardağı toz şeker *3 corba kaşığı nişasta *2 corba kaşığı un *2 adet yumurta sarısı *1 paket vanilya *1 paket (400 gr) bebe biskuvisi *1 kutu sut kreması (200 ml) *Cilek ve muz Tam Olcu Harika Magnolia Tarifi Yapılışı 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Magnolia Tarifi İcin Malzemeler *1 litre sut *1 yumurta sarısı *1 fincan mısır nişastası *1 paket bebe biskuvisi *2 yemek kaşığı un *Krema (200 ml) *1 su bardağı toz şeker *1 vanilya *İsteğe gore muz ya da cilek Magnolia Tarifi Yapılışı 1 *Bebe biskuvisini rondodan gecirelim hazır olsun *Krema...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Cilekli Muzlu Magnolia Tarifi İcin Malzemeler *1 lt sut *1 paket petibor biskuvi *1 su bardağı un *1 su bardağından biraz fazla şeker *1 paket vanilin *50 gr margarin ya da tereyağı Cilekli Muzlu Magnolia Tarifi Yapılışı 1 *Tum malzemeler tencereye alınır (yağ ve vanilin haric) Kaynayıp goz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt