Son konular

Cilekli Magnolia

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Cilekli Magnolia Tarifi İcin Malzemeler Muhallebisi icin;

*1 lt soğuk sut
*1 yumurta sarısı
*1 su bardağı toz şeker
*2 yemek kaşığı un
*2 yemek kaşığı buğday nişastası
*1 kutu krema (200 ml)
*1 paket vanilya

Suslemek icin;

*Cilek
*2 paket burcak biskuvi veya bebe biskuvisi
*1 avuc fındık

Cilekli Magnolia Tarifi Yapılışı Merhaba daha once dışarda yiyip evde hic denemediğim, denediğimde de vazgecilmezimiz olan magnolia tarifimi şiddetle denemenizi oneririm

1
*Once soğuması icin muhallebimizi yapmakla başlıyoruz
*Vanilya haric tum malzemeleri bir tencereye alıp ocakta kıvam alana kadar pişiriyoruz
*Kıvam aldıktan sonra vanilya ekleyip ocaktan alıp soğumaya bırakıyoruz
*Daha sonra cileklerimizi yıkayıp dilimliyoruz
*Tabi ben cilek kullandım isterseniz muz, şeftali gibi diğer meyvelerle de yapabilirsiniz
*Biskuvilemizi (ben Burcak biskuviyle tercih ediyorum) ve fındıklarıda rondodan geciriyoruz
*Kup veya bardaklarımızın dibine biskuvi fındık karışımından 12 kaşık koyup kenarlarına cileklerimizi diziyoruz
*Kenarda soğumuş muhallebimizi de kuplara paylaştırıp uzerine fındık biskuvi karışımı ve tekrar cilekle susluyoruz
*Ben bu şekilde susledim dilerseniz kendi zevkinize veya malzemenize gore farklı şekillerde susleyebilirsiniz Mukemmel goruntusu ve tadı var Kesinlikle denemelisiniz Afiyetle

Similar threads

• Soru
Cilekli Muzlu Magnolia Tarifi İcin Malzemeler *2 paket burcak biskuvi *1 litre sut *1 su bardağı fındık ici *1 paket vanilya *1 yemek kaşığı mısır nişasta *2 yemek kaşığı tepeleme un *2 yumurta sarısı *1 su bardağı toz şeker *1 adet muz *56 adet orta boy cilek Cilekli Muzlu Magnolia Tarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Cilekli Magnolia Tarifi İcin Malzemeler *2 paket petibor biskuvi (Bebe biskuvisi, oreo, yulaflı biskuvi vs de kullanabiliriz ) *1 su bardağı cekilmiş fındık *250 gram cilek Kreması icin: *5 su bardağı sut *12 (yarım) paket (100 ml) krema *4 dolu yemek kaşığı un *1 su bardağı toz şeker *1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Cilekli Magnolia Tarifi İcin Malzemeler *1 litre sut *1 buyuk cay bardağı toz şeker *2 yemek kaşığı dolusu nişasta *3 yemek kaşığı dolusu un *1 poşet sade kremşanti *1 yumurta sarısı *1 kaşığı tereyağı *1 paket vanilya *1 paket bebe biskuvisi Yoksa petibor biskuvi (Ben yarım paket petibor yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Magnolia Tarifi İcin Malzemeler *1 litre sut *2 yemek kaşığı un *2 yemek kaşığı buğday nişastası *1 yumurta *Yarım su bardağı tozşeker *1 paket vanilya *1 paket krem şanti *1 paket burcak biskuvi ya da bebe biskuvisi *3 adet ortaboy muz *Ya da yarım kilo cilek Magnolia Tarifi Yapılışı 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Cilekli Magnolia Tatlısı Tarifi İcin Malzemeler *1 litre sut *1 yumurta *1 yemek kaşığı margarin *3 yemek kaşığı nişasta *1 bucuk yemek kaşığı un *1 su bardağı toz şeker *1 paket vanilya *Cilek ( doğranmış olacak ) *Yulaflı biskuvi ( rondodan gecirilecek ) Cilekli Magnolia Tatlısı Tarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
Üst Alt