Son konular

Çilolatalı Petek Kurabiye

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Çilolatalı Petek Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler
1 paket oda sıcaklığında margarin
1 su bardağı sıvıyağ
1 adet yumurta
1.5 su bardağı pudra şekeri
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
Aldığı kadar un
Arasına
Çikolata

Çilolatalı Petek Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Yapılışı margarin,sıvı yağ,pudra şekeri,yumurta hepsini karıştır vanilya,kabartma tozu ,un yoğur ele yapışmayacak bir hamur olacak.
Büyük bezeler al üzerine yağlı kağıt koy merdane ile 1. cm kalınlıkta aç. Ben silikon altlıkla form verdim
Kalıpla kestim.
Yağlı kağıt serilmiş tepsiye diz.
180 derece sıcak fırında pişir.
Soğuyunca ortasına çikolata sür yapıştır. Afiyet olsun.
Çilolatalı Petek Kurabiye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Petek Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 125 gram tereyağı 1/2 (yarım) çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 3 çorba kaşığı pudra şekeri 3 çorba kaşığı nişasta(mısır vardı onu kullandım) Aldığı kadar un 1/2 (yarım) paket kabartma tozu Petek Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Hamur...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
1 Yaş Kurabiyem Tanımı İçin Malzemeler Kurabiye için gereçler: 250 gram margarin erit 1 su bardağı pudra şekeri 1 adet yumurta 1 çay kaşığı karbonat 1 paket vanilya Yarım su bardağı nişasta Bir çimdik tuz 4 su bardağı+2 yemek kaşığı un Şeker hamuru için gereçler: 250 gram sade lokum 1 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Tek Hamurdan Çeşit Çeşit Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 1 paket yumuşak margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 2 yumurta sarısı 1 su bardağı pudra şekeri Yarım su bardağı nişasta 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Aldığı kadar un Kurabiyeler için; 60’ar gram beyaz çikolata sütlü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Dağınık Kurabiye Harika Lezzet Tarifi İçin Malzemeler 1 (250 gram) paket tuzsuz tereyağı yada margarin 2 adet yumurta 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1 çay bardağı çiçek yağ 1 su bardağı kuru üzüm 1 su bardağı ceviz 1 su bardağı pudra şekeri 3 su bardağı un Yarım su bardağı nişasta...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kum Üzere Dağılan Elmalı Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 125 gram tereyağı 125 gram margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 1 su bardağı pudra şekeri 1 dolu yemek kaşığı nişasta 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 5 su bardağı un İç harcı 4 adet büyük elma 1 çay bardağı şeker 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt