Son konular

Çin Usulü Körili Tavuk Sote

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Çin Usulü Körili Tavuk Sote Tarifi İçin Malzemeler
400 tavuk göğsü
2 adet orta boy havuç
1 adet pırasa
1 adet yeşil kabak
500gr mantar
İsteğe göre brokoli
400 ml hindistan cevizi sütü konservesi
1 yemek kaşığı dolusu köri baharatı
1 yemek kaşığı dolusu kırmızı toz biber
Tuz
Karabiber

Çin Usulü Körili Tavuk Sote Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Ben tüm sebzeleri ve eti ilk başta ayrı ayrı kavurdum (Çok öldürmeden)
Bu işlemler bitikten sonra kavurduğum tüm malzemelerin hepsini bir tavaya alın.
Üzerine hindistan cevizi sütü ve baharatları ekledim yaklaşık 5 dk bu şekil kavurdum ve pilav ile servis ettim.
Üzerine acı sos ilave etmenizi tavsiye ederim
Çin Usulü Körili Tavuk Sote Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Ispanak Beğendili Körili Tavuk Tarifi İçin Malzemeler Tavuk için; 500 gram tavuk göğsü 1çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı köri 1tatlı kaşığı kırmızı toz biber Zeytinyağı Diğer malzemeler 1 kg iri doğranmış ıspanak 1 tane küçük boy havuç (Yemeklerde hafifte olsa şekerli tat sevmeyenler...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Nefis Kremalı Körili Tavuk Sote Tarifi İçin Malzemeler 2 parça tavuk göğsü eti 1 büyük boy soğan 1 tane havuç 2 tane yeşil biber 2 tane kırmızı kapya biber 2 dis sarımsak 1 kutu krema 3 yemek kaşığı kaşığı sıvı yağı 1 tatlı kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı yaprak biber 2 tatlı kaşığı köri Tuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Köri Soslu Mantarlı Tavuk Tanımı İçin Gereçler 4 kesim tavuk göğsü 400 gr mantar 1 adet sivri biber 2 adet kırmızı biber 1 adet soğan 3 yemek kaşığı sıvı yağ Köri sosu için; 1 yemek kaşığı tereyağı +1 yemek kaşığı sıvı yağ 1 çay kaşığı köri masala (Hint baharatı) zerdeçal tuz 1,5 yemek kaşığı un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Körili Tavuk Kebabı (Lokum Tadında) Tanımı İçin Materyaller 1 adet kemiksiz kuşbaşı tavuk göğsü Marine sosu için; 1 tatlı kaşığı toz köri 1 çay bardağı süt 2 çorba kaşığı sıvı yağ Tuz 1 çay kaşığı kekik 1/2 (yarım) çay kaşığı kimyon 1/2 (yarım) çay kaşığı karabiber 1/2 (yarım) yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Kremalı Körili Mantarlı Tavuk Tanımı İçin Gereçler 500 gr tavuk göğsü 300-400 gram mantar 2 adet soğan 2 diş sarımsak 1 paket sıvı krema 2 yemek kaşığı köri 1 tatlı kaşığı karabiber 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı tuz biraz sıvı yağ Kremalı Körili Mantarlı Tavuk Tanımı Yapılışı Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
Üst Alt