Damla Çikolatalı Dondurma Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Damla Çikolatalı Dondurma Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler
150 gram oda sıcaklığında margarin yada tereyağı
1 tane yumurta
1 su bardağı pudra şekeri
1 su bardağı nişasta
1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı damla çikolata
1 paket vanilya
Yarım paket kabartma tozu
3 su bardağı kadar un (kontrollü ekleyin)

Damla Çikolatalı Dondurma Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Un ve damla çikolata hariç bütün malzemeleri karıştırma kabına alıp güzelce karıştıralım.
Unu kontrollü bir şekilde ekleyerek güzel yumuşak bir hamur yapalım.
En son damla çikolatayı ekleyelim. (fazla karıştırmayın yoksa çikolata erir )
Ben dondurma kaşığıyla şekil verdim eğer sizde yoksa elinizle yuvarlayın.
Yağlanmış fırın tepsisi aralıklı şekilde koyalım.
160 derecede önceden ısıtılmış fırında üzeri beyaz kalacak şekilde pişirelim.
Not:un oranı farklılık gösterebilir ama fazla un koymayın yoksa kurabiyeleriniz sert olur.

Damla Çikolatalı Dondurma Kurabiye Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Damla Çikolatalı Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 150 gram oda sıcaklığında margarin yada tereyağı 1 tane yumurta 1 su bardağı pudraşekeri 1 su bardağı nişasta 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı damla çikolata 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 3 su bardağı kadar un (kontrollü ekleyin)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Damla Çikolatalı Dondurma Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler Yarım paket margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 1 su bardağı nişasta 1 su bardağı pudra şekeri 1 adet vanilya 1 çay kaşığı kabartma tozu Aldığı kadar un (ben 3 su bardağı un kullandım) 1 çay bardağı damla çikolata Damla...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Damla Çikolatalı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler ️200 gram margarin veya tereyağ ️1 adet yumurta ️1 çay bardağı sıvı yağ ️1 su bardağı nişasta ️1 su bardağı pudra şekeri ️1 tepeleme çay kaşığı kabartma tozu ️1 paket vanilya ️3,5 – 4 su bardağı kadar un ️1 çay bardağı damla çikolata Su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
24
  • Soru
Damla Çikolatalı Dondurma Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 200 gram margarin yahut tereyağ 1 adet yumurta 1 su bardağı mısır nişastası 1 su bardağı pudra şekeri 1/2 (yarım) su bardağı sıvı yağ yahut zeytin yağ 1 paket vanilya 1 su bardağı damla çikolata 3 su bardağı un Damla Çikolatalı Dondurma...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Damla Çikolatalı Kurabiye Tarifi Bu Kurabiye Bayatlamıyor İçin Malzemeler 125 gr tereyağı Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı esmer şeker 1 çay bardağı şeker 1 adet yumurta 1 paket vanilya 1 çay kaşığı karbonat 1 çay kaşığı tuz 2,5 su bardağı un (kontrollü ekleyin lütfen) 1 su bardağı damla...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt