Damla Çikolatalı Kurabiye Videolu

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Damla Çikolatalı Kurabiye Görüntülü Tanımı İçin Materyaller
200 gram margarin
1 çay bardağı sıvı yağ
1 adet yumurta
1 su bardağı nişasta
1 su bardağı pudra şekeri
Yarım paket kabartma tozu
1 çay bardağı damla çikolata
3 yada 4 su bardağı un denetimi ekleyin

Damla Çikolatalı Kurabiye Görüntülü Tanımı Yapılışı

Öncelikle hamur için un hariç bütün materyalleri karıştırıp yavaş yavaş unu eleyip güzelce yoğuralım.
En son damla çikolatayı da ekleyip çok çikolatayı bulaştırmadan yani manzarası bozulmasın düzgünce yoğurduğunuz hamuru dondurma kaşığıyla hal veriyoruz.
Dondurma kaşığının içerisini tam doldurup avucumuzun içerisine süratli bir biçimde bırakıyoruz kurabiyeyi yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine diziyoruz.
Evvelce ısıtılmış 170 derecelik fırında hafif renk değiştirince kadar pişiriyoruz.
Uygunca soğuttuktan sonra servis ediyoruz şimdiden yapan herkese afiyet olsun beni facebook ve ınstagram adresinden de takip edebilirsiniz diğer görüntülerde buluşmak üzere hoşça kalın allah’a emanet olun diyorum

Similar threads

• Soru
Damla Çikolatalı Dondurma Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler Yarım paket margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 1 su bardağı nişasta 1 su bardağı pudra şekeri 1 adet vanilya 1 çay kaşığı kabartma tozu Aldığı kadar un (ben 3 su bardağı un kullandım) 1 çay bardağı damla çikolata Damla...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Damla Çikolatalı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler ️200 gram margarin veya tereyağ ️1 adet yumurta ️1 çay bardağı sıvı yağ ️1 su bardağı nişasta ️1 su bardağı pudra şekeri ️1 tepeleme çay kaşığı kabartma tozu ️1 paket vanilya ️3,5 – 4 su bardağı kadar un ️1 çay bardağı damla çikolata Su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
24
  • Soru
Damla Çikolatalı Dondurma Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 150 gram oda sıcaklığında margarin yada tereyağı 1 tane yumurta 1 su bardağı pudra şekeri 1 su bardağı nişasta 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı damla çikolata 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 3 su bardağı kadar un (kontrollü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Damla Çikolatalı Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 125 gram margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 1 su bardağı pudra şekeri 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 3 su bardağı un (kontrollü) 1 su bardağı damla çikolata Damla Çikolatalı Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Çikolatalı Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 125 gr tereyağ Yarım çay bardağı sıvı yağ Yarım su bardağı nişasta Yarım su bardağı pudra şekeri 1 paket vanilya 1 çay kaşığı kabartma tozu 1 çay bardağı damla çikolata 2-2,5 su bardağı un Çikolatalı Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt