Son konular

Deniz Dalgası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Deniz Dalgası Tarifi İçin Malzemeler
250 gram yumuşamış tereyağı
2 tane yumurta
2 yemek kaşığı tepeleme tahin
2 çay bardağı irmik
1 çay bardağı ince öğütülmüş fındık
1 çay bardağı ince öğütülmüş ceviz
1 paket kabartma tozu
4 çay bardağı un (Kontrollü ekleyin)
Şerbet için;
3 su bardağı şeker
4 su bardağı su
1 dilim limon

Deniz Dalgası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
İlk önce şerbetini hazırlayın ve onu soğumaya bırakın, şerbet soğuk tatlı sıcak olacak.
Hamuru için tüm malzemeleri bir kaba alıp karıştırın en son unu azar azar ekleyin.
Ceviz büyüklüğünde parçalar kopartıp yassı şekli yapın ve kaşıkla hafif videodaki gibi bastırın.
Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında hafif kızarana kadar pişirin ne çok kızarsın nede az.
Pişince çıkarın ilk sıcaklığı çıkınca soğumuş şerbeti üzerine gezdirin.
Birkaç saat öyle kaldıktan sonra ben hepsini çevirdim her yeri şerbet çeksin diye.
Üzerinide istediğiniz gibi süsleyin ben fındık ekledim.
Deniz Dalgası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Deniz Dalgası Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler 250 gram yumuşak margarin veya tereyağ 2 adet yumurta 2 yemek kaşığı tahin 2 çay bardağı irmik 1 çay bardağı ince çekilmiş ceviz 2,5 – 3 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Şerbeti için; 3 su bardağı şeker 4 su bardağı su Bir kaç damla...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Tahin Sevenleri Buraya Alalım Deniz Dalgası Tatlısı Tanımı İçin Malzemeler 1 yumurta 125 gram tereyağı yahut margarin (oda sıcaklığında yumuşamış) 1 büyük çay bardağı irmik 1 çay bardağı çok ince kırılmış ceviz 2 yemek kaşığı tahin (ben ağır tahin tadı seviyorum, 1 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Deniz Dalgası Tatlısı (Lezzetli Ve Hafif Bir Tatlı) Tanımı İçin Malzemeler 150 gram margarin yahut tereyağı 1 çay bardağı pudra şekeri 2 yemek kaşığı tahin 1 çay bardağı irmik 1 adet yumurta 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Aldığı kadar un kullandım (azar azar ekleyin yumuşak bir hamur...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
Yeşillim Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler 15 yaprak ıspanak Yarım su bardağı sıvı yağ 2 tane yumurta Yarım su bardağı toz şeker 200 gram oda ısısında yumuşamış tereyağ Yarım su bardağı irmik 1 paket vanilin 1 paket kabartma tozu 1 çay bardağı dövülmüş ceviz içi 4 su bardağı un(siz tinede unu azar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Deniz Dalgası Tatlısı Tanımı İçin Gereçler Hamuru için: 250 gram tereyağı 2 adet yumurta 2 yemek kaşığı tahin 2 çay bardağı irmik 2 çay bardağı fındık tozu 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilin 2,5 çay bardağı un Şerbeti için: 3 su bardağı toz şeker 3,5 su bardağı su Bir dilim limon Deniz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt