Dereotlu Poğaca (Kıyır Kıyır Mutlaka Deneyin)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Dereotlu Poğaca (Kıyır Kıyır Mutlaka Deneyin) Tarifi İcin Malzemeler

*125 gr margarin veya tereyağ
*1 cay bardağı sıvı yağ
*1 cay bardağı sut
*1 yumurta (Sarısı uzerine)
*2 yemek kaşığı sirke
*1 paket kabartma tozu
*1 tatlı kaşığı tuz
*2 tatlı kaşığı şeker
*3 54 su bardağı un
*Yarım bağ dereotu
*Not:Ben 3 5 su bardağı+1 yemek kaşığı un kullandım

İC MALZEME

*Peynir

Dereotlu Poğaca (Kıyır Kıyır Mutlaka Deneyin) Tarifi Yapılışı Butun malzemeyi yoğurma kabına alıp ele yapışmayan bir kıvam elde ediyoruz
Ben 3 5 su bardağı+ 1 yemek kaşığı un kullandım, deneyenler yinede kontrollu eklesin

Similar threads

• Soru
Dereotlu poğaça nasıl yapılır kıyır kıyır? Dereotlu poğaça tarifi, lezzetli ve pratik bir atıştırmalık sunar. Dereotu, un, yoğurt, tuz ve maya ile hamur hazırlanır. Hamur dinlendirildikten sonra, bezeler halinde şekil verilir. Üzerlerine dereotu serpilir ve fırına verilir. Kıyır kıyır poğaçalar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Tuzlu kurabiye kıyır kıyır nasıl yapılır? Tuzlu kurabiye tarifi için öncelikle un, tuz ve kabartma tozunu karıştırın. Ardından tereyağını ekleyin ve yoğurun. Hamur kıvamına gelince üzerine rendelenmiş peynir ve baharatları ekleyin. Hamuru yoğurun ve şekil verin. Fırın tepsisine dizin ve üzerine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Hatay Usulü Kömbe Nasıl? Hatay usulü kömbe yapmak için öncelikle un, maya, tuz ve suyu karıştırın. Hamuru yoğurun ve mayalanması için bekleyin. Mayalanan hamurdan parçalar koparıp yuvarlayın ve üzerine susam serpin. Kömbeleri fırın tepsisine dizin ve önceden...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Zeytinli ve dereotlu ekmek tarifi (5 kişilik) için gereken malzemeler: 500 gram un, 1 paket instant maya, 1 çay kaşığı tuz, 1 çay bardağı zeytinyağı, 1 su bardağı süt, 1 demet dereotu. Unu, mayayı, tuzu karıştırın. Zeytinyağı ve sütü ekleyip yoğurun. Hamuru mayalanmaya bırakın. Mayalandıktan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Sahur Tarifleri Sahura Ne Yemek Yapsam imagessahuranepisirsem5ae8a2c297898 CİĞ BOREK Malzemeler 1 su bardağı yoğurt 2 su bardağı su 1 cay kaşığı tuz 1 corba kaşığı sirke alabildiği kadar un İcine 350 gr kıyma 2 adet soğan 2 adet domates tuz,karabiber kızartmak icin sıvıyağ Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
Üst Alt