Dereotlu Poğaca

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Dereotlu Poğaca Tarifi İcin Malzemeler

*125 gr margarin
*1 su bardağı yoğurt
*Yarım su bardağı sıvı yağ
*1 yumurta (akı hamurunu, sarısı uzerine)
*1 bir kucuk kase beyaz peynir
*1 paket kabartma tozu
*Yarım demet dereotu
*1 cay kaşığı tuz

Dereotlu Poğaca Tarifi Yapılışı Hayırlı gunler arkadaşlar
Bugun sizlerle dereotlu poğaca paylaşacağım Cok guzel kıyır kıyır oldu
Ağızda kurabiye gibi dağılıyor
Ama siz cok yumuşak olmasını isterseniz
ağzı kapaklı saklama kabına koyabilirsiniz Tarifte taze dereotu kullanılıyor Evde kalmadığı icin kuru dereotu kullandım
Arkadaşlar her yaz dereotunu kurutup cam kavanozlara dolduruyorum Bir sene boyunca kullanıyorum Taze dereotu olmadığı zamanlarda elinizin altında oluyor Kuru nane gibi kullanabilirsiniz Bu da size bir fikir olsun diye paylaştım şimdi tarifimize gecelim

1
*Yoğurt, sıvı yağ, yumurta akı ve margarini karıştırıyoruz
*Ardından beyaz peynir ufalayıp ekliyoruz Dereotu kıyıp ilave ediyoruz
*Kabartma tozu, tuz, yavaş yavaş un, ilave ederek kulak memesi yumuşaklığında bir hamur yoğuruyoruz
*Kucuk parcalar koparıp yuvarlıyoruz Uzerine yumurta sarısı suruyoruz
*Onceden ısıtılmış 200 derece fırında altı ustu kızarana kadar pişiriyoruz
20 adet poğaca oldu
Afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Pratik Dereotlu Poğaca (Mayasız) Tarifi İcin Malzemeler *2 adet yumurta (birinin sarısı uzerine ayrılacak) *125 gr tereyağı ya da margarin *1 cay bardağı sıvı yağ *1 su bardağından bir parmak az yoğurt *1 tatlı kaşığı tuz *bir tutam dereotu *2 adet kabartma tozu *Aldığı kadar un (yaklaşık 3 5...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Dereotlu Poğaca (Kıyır Kıyır Mutlaka Deneyin) Tarifi İcin Malzemeler *125 gr margarin veya tereyağ *1 cay bardağı sıvı yağ *1 cay bardağı sut *1 yumurta (Sarısı uzerine) *2 yemek kaşığı sirke *1 paket kabartma tozu *1 tatlı kaşığı tuz *2 tatlı kaşığı şeker *3 54 su bardağı un *Yarım bağ dereotu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Dereotlu Kırmızı Biberli Şipşak Mayasız Poğaca Tarifi İcin Malzemeler *2 yumurta birinin sarısı uzerine ayrılacak *1 cay bardağı sut *1 cay bardağı eritilmiş tereyağ *1 cay bardağı sıvı yağ *1 cay bardağı yoğurt *1 paket kabartma tozu *1 kase beyaz peynir *1 tutam dere otu *1 tane kırmızı biber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Tereyağlı Dereotlu Poğaca Tarifi İcin Malzemeler *150 gram tereyağı yumuşamış *1 cay bardağı sıvı yağ *3 yemek kaşığı yoğurt *2 tane yumurta ( 1 tanesinin sarısı ustune ) *2 yemek kaşığı şeker *2 yemek kaşığı uzum sirkesi *1 tatlı kaşığı tuz *1 paket kabartma tozu *Yarım demet ince kıyılmış...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Mayasız Dereotlu Poğaca Tarifi İçin Malzemeler 1 adet yumurta 2 yemek kaşığı tereyağ veya margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 1 yemek kaşığı tozşeker 1 çay kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu 1 avuç ince kıyılmış dereotu Aldığı kadar un (yaklaşık 2 büyük su bardağı)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt