Son konular

Diyet Meyveli Krokan

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Diyet Meyveli Krokan Tanımı İçin Materyaller
1.5 su bardağı çilekli buğday(pirinç gevreği bimden satılan )
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı pekmez
1 tatlı kaşığı kadar tarçın
4 tane kadar erik kurusu
4 tane kuru kayısı
1 tane elma rendesi
1 yumurta

Diyet Meyveli Krokan Tanımı Yapılışı

Fırınımızı 175 derece ye ayarlayalım sonra tanımı yapmaya geçelim.
Derin kabın içine gevrekleri koyuyoruz kuru kayısı ve kuru eriği robottan geçirip gevreklerin içine ekleyelim.
Sonra bal, pekmez, tarçın, elma rendesini ve yumurtayı ekleyelim .
Kaşık yardımıyla karıştıralım ve yağlı kağıt serilmiş tepsiye çok ince de olmayacak çok kalında olmayacak formda güzelce döküp yayalım ve ısınmış 180 derecelik fırına 10 dk atalım.
Üstleri hafif pembeleşince çıkaralım hafif ılıyınca ben buzluğa attım soğuttum isterseniz kendi hl’nde bırakarak da soğutabilirsiniz uygunca soğuyunca kare halinde kestim şimdiden deneyenlere afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Meyveli Ve Çikolatalı Muhallebi Tanımı İçin Materyaller 1 litre süt 3 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı nişasta 1 su bardağı şeker 1 yemek kaşığı tereyağı 1 paket vanilya 1 tane muz 300 gram çilek 1 paket bitter çikolata 1 su bardağı cevizli kurokan (veya sade ceviz) 1 paket kakaolu bisküvi (veya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Yulaflı Kuru Yemişli Meyveli Bar Tanımı İçin Gereçler 3 su bardağı yulaf ezmesi 1 adet yumurta 3 yemek kaşığı bal 1 yemek kaşığı pekmez 1 adet küçük kırmızı elma 1 tatlı kaşığı tarçın 3 tatlı kaşığı hindistan cevizi Yarım su bardağı fındık 1 su bardağı ceviz Yarım su bardağı kuru üzüm 1 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kuru Meyveli Hoşaf (Komposto) Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı kuş üzümü 1 buçuk su bardağı kuru üzüm 14 tane kuru incir (minik doğranmış) 14 tane kuru kayısı (minik doğranmış) 4 tane karanfil 1 çubuk tarçın 14 su bardağı su (gerekirse eklenebilir) 1 buçuk su bardağı toz şeker (gerekirse...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Kuruyemişli Kuru Meyveli Diyet Tatlı (Tatlı Krizine Girenlere) Tanımı İçin Malzemeler 1 litre süt 2 portakalın suyu Yarım subardağı yaban mersini 4 tane hurma 4 tane kuru incir 3 yemek kaşığı tam buğday unu Yarım kase kabuksuz kuruyemiş 1 paket vanilya Üzeri için; Tarçın ve dövülmüş ceviz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
+7 Bebeklere Meyveli Pankek Tanımı İçin Gereçler 1 tane yumurta sarısı (+1 yaş beyazıda kullanabilirsiniz) 1,5 yemek kaşığı yoğurt 1 tane küçük uzunluk elma 2 yemek kaşığı bebek buğday unu 1 tane orta uzunluk kuru kayısı 2 tane kuru üzüm +7 Bebeklere Meyveli Pankek Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt