Domatesli Kaşarlı Biber Tavası

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Domatesli Kaşarlı Biber Tavası Tanımı İçin Malzemeler
10 adet yeşil biber
2 adet kapya biberi
2 adet domates
1 çay kaşığı sarımsak tozu
Yarım çay kaşığı tuz
Yarım çay kaşığı karabiber
Üzeri için;
1 avuç rendelenmiş kaşar peyniri
1 çay kaşığı pulbiber

Domatesli Kaşarlı Biber Tavası Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Biberler orta dan bölüp ikiye ayrılır.
Uygun bir tavada sıvı yağ ile sotelenir.
Ardından dörte bölünmüş domatesleri pişmeye yakın olmuş biberlere eklenir.
Yumuşayıp sulanması için tavanında kapağını kapatın ve 1-2 dk bu şekilde pişirin.
Sonra tuzunu ve baharatlarını ekleyip karıştırın.
Rendelenmiş kaşar peyniri serpip tekrar kapağını kapatarak peynir eriyene kadar pişirilir.
En sonunda üzerine pulbiber serpin. Servise hazır afiyet olsun
Domatesli Kaşarlı Biber Tavası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Domatesli Kaşarlı Kahvaltılık Tanımı İçin Malzemeler 2 adet domates 2 diş sarımsak 1 yemek kaşığı tereyağı 3 yumurta 1 çay bardağı süt Tuz karabiber toz kırmızı biber 5-10 kısım maydanoz 1,5 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri Domatesli Kaşarlı Kahvaltılık Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Kahvaltılık Kaşarlı Domatesli Biber Tarifi İçin Malzemeler Malzemeler 6-7 adet sivri tatlı biber 2-3 adet domates (Ben çeri kullandım) 1 kase kaşar rendesi Tuz Kekik Karabiber 2 diş sarımsak 1 yemek kaşığı tereyağı Kahvaltılık Kaşarlı Domatesli Biber Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
  • Soru
Güveçte Domatesli Kaşarlı Köfte Tanımı İçin Gereçler 400 gram dana kıyma 1 adet soğan 4 yemek kaşığı galeta unu Yarım tatlı kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı tuz İsteğe nazaran maydanoz (ben katmadım) Köfteyi kızartmak için 3-4 yemek kaşığı sıvı yağ Domates sosu için ; 4 domates 1 diş sarımsak 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kaşarlı Domatesli Tavuk Göğsü Tarifi İçin Malzemeler 1 paket tavuk göğsü 9 dilim domates 9 dilim kaşar peyniri Sosu için: Yarım çay bardağı zeytinyağı Pul biber (1 çay kaşığı) Karabiber (1 çay kaşığı) Kekik (1 çay kaşığı) Nane (1 çay kaşığı) Toz pul biber (1 çay kaşığı) Kaşarlı Domatesli Tavuk...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Domatesli Kaşarlı Yumurta Tarifi İçin Malzemeler 1 adet domates 1 diş sarımsak 3-4 dal taze soğan 4 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı tereyağ 2 adet yumurta Rendelenmiş kaşar peyniri Çedar peyniri Tuz Karabiber Domatesli Kaşarlı Yumurta Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Domates...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt