Domatesli Kremalı Makarna

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Domatesli Kremalı Makarna Tanımı İçin Materyaller
250 gram makarna
Yarım paket krema
1 adet domates rendesi (Ben konserve kullanıyorum)
1 diş sarımsak
1 tatlı kaşığı tereyağ
Tuz, karabiber
5-6 kol dereotu

Domatesli Kremalı Makarna Tanımı Yapılışı

Makarnamızı haşlıyoruz.
Öbür tarafta tereyağında sarımsakları rendeleyip kavuruyoruz.
Daha sonra domatesini ekliyoruz, ben yazdan hazırlamış olduğum domates konservesi kullandım şayet yoksa domates rendeleyebilirsiniz.
Kavrulduktan sonra domatesler altını kapatıp krema ekliyoruz, tuz ve karabiber de koyup karıştırıyoruz.

Similar threads

• Soru
Kremalı Domatesli Makarna Tarifi İçin Malzemeler Yarım paket penne makarna 200 ml sıvı krema 1 yemek kaşığı salça 2-3 diş sarımsak 1 büyük domates 1 adet yemek kaşığı tereyağı 2 yemek kaşığı sıvı yağ 3 bardak sıcak su Tuz karabiber pulbiber Kremalı Domatesli Makarna Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Mantarlı Tavuk Sote Ve Kremalı Makarna Tarifi İçin Malzemeler 500 gram kuşbaşı tavuklu 300 gram mantar 1 tane yeşil biber 1 tane soğan 3 veya 4 tane domates (Ben konserve kullandım) Yarım çay bardağı su 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı kimyon ve tuz 3 yemek kaşığı sıvı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Domatesli Makarna Tanımı İçin Materyaller 1 paket makarna 2 orta uzunluk domates 2 diş sarımsak Tuz Karabiber Kekik Nane Domatesli Makarna Tanımı Yapılışı Kaynayan suda makarnamızı haşlıyoruz. Haşlanan makarnamızı süzüyoruz. Daha sonra sosu için bir tavaya yağımızı koyuyoruz. İçerisine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Kremalı Makarna Tanımı İçin Materyaller 1 paket spagetti 1 kutu sıvı krema 1 çorba kaşığı soya sosu 1 tatlı kaşığı köri 1 tatlı kaşığı pul biber 1 tatlı kaşığı karışık baharat 2 çorba kaşığı salça 1 adet büyük domates 1 adet orta uzunluk soğan 1 diş sarımsak 1 adet tavuk bulyon Tuz Ve makarnayı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Kuru Domatesli Kremalı Spagetti Tanımı İçin Gereçler 1 paket spagetti 2 kutu (400 ml) krema 1 avuç küçük ıspanak 5-6 adet kuru domates 3 diş sarımsak Yarım çay bardağı zeytinyağı 1 yemek kaşığı tereyağı Toz parmesan Karabiber Tuz Kuru Domatesli Kremalı Spagetti Tanımı Yapılışı Spagettiyi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt