Son konular

Dondurmalı İrmik Helvası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Dondurmalı İrmik Helvası Tanımı İçin Gereçler
2 su bardağı irmik
2,5 su bardağı süt
1 çay bardağı sıvı yağ
80 gram kadar katı yağ
1 su bardağı yer fıstığı
1 su bardağı şeker
Maraş yolu dondurma

Dondurmalı İrmik Helvası Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Merhaba arkadaşlarım. Kullandığım ölçüler olağan 200ml su bardağı ve olağan çay bardağı. Öncelikle süt ve şekeri bir kasede birleştirelim şeker erimesi için.
Geniş tavamızda katı yağı eritelim ve sıvı yağı ekleyelim. Fıstık ve irmiği de ekleyip rengi dönünceye kadar kavuralım daima karıştıralım ki yanmasın.
Açık kahverengine dönünce ocağımızı kısık ateşe ayarlayalım ve şekerli sütümüzü yavaş yavaş ek edelim.
Sütü çekene kadar yaklaşık 2-3 dakika kadar daha karıştıralım.
2-3 dakika sonra ocağımızı kapatıp bir kaç dakika dinlenmeye bırakalım birinci sıcağı çıkınca bir kase içine koyalım ortasını oyup dondurmamızı koyalım ve kapatıp kasemizi zıt çevirelim.
Ben pilav koyma aparatı ile yaptım olmayan küçük çorba kasesiyle yapabilir.
Ben dondurmalı yapacağım için biraz kıvamlı yapıyorum. Yani sütünü çok çektirip katı yapmıyorum. Afiyet olsun konuklarımız çok beğendiler umarım deneyenler de beğenirler

Similar threads

• Soru
Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi İçin Malzemeler 1 paket margarin (250 gram) 1 paket irmik (500 gram) 1,5 su bardağı süt 1 su bardağı su 2 su bardağı şeker Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle şerbetimizin yapalım ;1. 5 su bardağı sütümüzü, 1 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Mis Üzere Dondurmalı İrmik Helvası Tanımı İçin Malzemeler 500 gr irmik 400 ml süt 1 su bardağı 250 gr tereyağı yahut margarin 2 su bardağı şeker İçine Sade dondurma Mis Üzere Dondurmalı İrmik Helvası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle bir tencere sütü şekeri ve suyu ek edip...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Dondurmalı İrmik Helvası Tanımı İçin Gereçler 2 su bardağı irmik 1,5 su bardağı şeker 2 su bardağı süt 2 yemek kaşığı tereyağ Dondurmalı İrmik Helvası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Birinci olarak irmik ve tereyağını rengi değişene kadar kavuralım. Başka bir kapta süt ve şekeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı irmik 1,5 su bardağı şeker 2 su bardağı su 3 yemek kaşığı sıvı yağ 2 yemek kaşığı margarin Sade dondurma Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Şerbet için önce su ve şekeri kaynatalım. Tavaya margarin ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi Resimli Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi Dondurmalı İrmik Helvası imagesdondurmaliirmikhelvasitarifi5ad42dfcb0fe6 Dondurmalı İrmik helvasının yapılışı icin gerekli malzemeler: 15 su bardağı irmik 100 gram tereyağı (yada margarin) 15 su bardağı sut 1 su bardağı su 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt