Son konular

Düdüklü Tencerede Zeytinyağlı Taze Fasulye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Düdüklü Tencerede Zeytinyağlı Taze Fasulye Tarifi İçin Malzemeler
1 kilo taze fasülye
2 adet domates
1 orta boy soğan
Tuz
Şeker

Düdüklü Tencerede Zeytinyağlı Taze Fasulye Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
İlk önce fasulyelerin kenarlarındaki kılçıkları ayıklanır.
Ufak ufak doğradığımız soğanları zeytinyağında rengi pembeleşene kadar kavuralım.
Yemeklik doğradığımız domatesleri de (Ben konserve domates kullandım) üzerine ekleyip tıkırdayana kadar bekleyelim.
Temizlediğimiz fasulyeleri domateslerin üstüne ekleyelim-3 dakikada bir fasulyeler küçülünceye kadar karıştıralım.
Daha sonra bir bardak su bir tutam tuz bir tutam şeker eklenip karıştırılır.
Düdüklü tencerenin kapağı kapatılır.
Düdüklü tencerenin düdüğü öttükten sonra ocak kısık ateşe alınır. 10 dakika pişmesi beklenir.
Düdüklü tencerenin havası iyice alındıktan sonra kapak açılır yemek servise hazır hale gelir.
Düdüklü Tencerede Zeytinyağlı Taze Fasulye Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Zeytinyağlı Yeşil Fasulye Tarifi İçin Malzemeler 1 kilo yeşil fasulye 1 baş orta boy kuru soğan 2 diş sarımsak 1 çay bardağı sızma zeytinyağı 1 tatlı kaşığı tuz 2 adet büyük domates 2 adet kesme şeker 1 tane kapya biber 1 tane yeşil köy biberi Zeytinyağlı Yeşil Fasulye Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Zeytinyağlı Taze Fasulye Tarifi İçin Malzemeler 500 gram taze fasulye 4 orta boy domates 1 büyük soğan 1,5 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı şeker 1 çay bardağı zeytinyağ Zeytinyağlı Taze Fasulye Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Fasulye seçerken ince ve yumuşak olmasına dikkat edelim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Düdüklü Tencerede Domates Soslu Zeytinyağlı Barbunya Tanımı İçin Malzemeler 500 gram taze barbunya (yaz sonu dondurucuya koymuştum) Yarım çay bardağı zeytinyağı 1 adet soğan 1 adet havuç 1 su bardak domates sosu (yazdan yapıp kavanozlara koymustum) 3 diş sarımsak 1,5 bardaktan biraz fazla su Tuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Zeytinyağlı Özlü Kuru Fasulye Tanımı İçin Gereçler 3 su bardağı kuru fasulye (1 gün evvelce ıslatılmalı) 3 yemek kaşığı zeytinyağı 2 çay kaşığı tuz 2 çay kaşığı pul biberi 2 çay kaşığı kimyon 1 adet tavuk bulyon 7 klasik su bardağı ile sıcak su Zeytinyağlı Özlü Kuru Fasulye Tanımı Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Etli Taze Fasulye Yemeği Kaç Dakikada Pişer? Etli taze fasulye yemeği, Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden biridir. Bu lezzetli yemek, etli taze fasulye ve diğer malzemelerin bir araya gelmesiyle hazırlanır. Etli taze fasulye yemeği için kullanılan malzemeler...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt