Son konular

Efsane Bir Lezzet Safranlı Etli Pilav (Videolu)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Efsane Bir Lezzet Safranlı Etli Pilav (Videolu) Tanımı İçin Gereçler
250 gram haşlanmış kuşbaşı et
2 adet havuç
1 su bardağı nohut
1 avuç (kaju, badem ve fıstık)
1 yemek kaşığı kuş üzümü
1,5 su bardağı basmati pirinç
1 yemek kaşığı safran
1 yemek kaşığı tereyağı
3 yemek kaşığı zeytinyağı
1.5 tatlı kaşığı tuz
Yarım çay kaşığı karabiber
3,5 su bardağı et suyu

Efsane Bir Lezzet Safranlı Etli Pilav (Videolu) Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
3, 5 su bardağı et suyunu sos tavasına alalım üzerine 1 yemek kaşığı safran ekleyelim ve 10 dk kaynatalım kenara alalım.
Et suyunu yarım bardak fazla koydum kaynadıkça azalacaktır bunu dikkate alalım
Tavaya zeytinyağını dökelim.
Uzun şeritler halinde doğranmış havuçları ekleyelim kavuralım.
Kavrulan havuca 1 avuç kuru yemiş ekleyelim güzelce kavuralım.
Kavrulurken 1, 5 su bardağı pirinci ekleyelim karıştıralım.
Kuş üzümü tuz karabiberi de ekleyelim. bu ortada daima karıştırarak kavuralım
250 gram haşlanmış kuşbaşı eti ve 1 su bardağı nohutu da ekleyelim.
1 yemek kaşığı tereyağı ekleyip tereyağ eridikten sonra sıcak olan safranlı et suyunu bir süzgeç yardımıyla süzerek pilava aktaralım.
Kaynamaya bırakalım.
Kaynadıktan sonra altını kısalım pişmeye bırakalım.
Pişen pilavı 5-10 dk dinlendirelim ve servis edelim keyifli kalın

Similar threads

• Soru
Safranlı Pilav Tarifi İcin Malzemeler *1 su bardağı pirinc *Yarım su bardağı badem *1 fincan kuş uzumu *1 cay kaşığı toz safran *Tereyağı *Zeytinyağı *Tuz Safranlı Pilav Tarifi Yapılışı 1 *1 su bardağı pirinc soğuk suda bekletildikten sonra suyu suzulur *Diğer yandan tavaya zeytinyağı eklenir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Arpa Şehriyeli Safranlı Pilav Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı pilavlık pirinç 1 su bardağı tavuk suyu 2 su bardağı sıcak su 1 çay kaşığı safran 1/2 (yarım) su bardağı arpa şehriye 3 yemek kaşığı tereyağ Arpa Şehriyeli Safranlı Pilav Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Herkese...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Safranlı Yasemin Pirinç Pilavı (Davet Sofralarının Kralı) Tanımı İçin Materyaller 1 su bardağı yasemin pirinç ( suriyeli marketlerden alıyorum bizim markalar olmuyor ) 1 kabuk tarçın 5 adet kakule 4-5 adet defne yaprağı 1 et bulyon olmazsa olmazı ( bilhassa ülker bizim mutfak marka kullanıyorum...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Safranlı Zerde Tatlısı Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı kırık pirinç 8 su bardağı su 1 su bardağı toz şeker 1 yemek kaşığı buğday nişastası 1 çay kaşığı dolusu safran Üzeri için; Kuş üzümü ve çam fıstığı Safranlı Zerde Tatlısı Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle safranı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
  • Soru
Et Dönerli Safranlı Pilav Tanımı İçin Gereçler 1 paket et döner (tavuk dönerde tercih edilir) i 2 tane soğan 2 tane patates 1 buçuk su bardağı pirinç 1 su bardağı arpa şehriye 1 kase domates sosu( ben yazdan konserve yaptım onu kullandım) 3 diş sarımsak 1 tatlı kaşığı safran 1 tatlı kaşığı tuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt