Son konular

Ekşili Ispanak Başı Çorbası (Şifa Kaynağı)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Ekşili Ispanak Başı Çorbası (Şifa Kaynağı) Tanımı İçin Materyaller
5 adet ıspanağın baş kısmı
5 su bardağı su
1 yemek kaşığı salça
Yarım fincan pirinç
1 fincan nohut
Yarım limon
3 diş sarımsak
1 fincan pirinç
1 fincan sıvı yağ
Üzeri İçin
Kuru nane

Ekşili Ispanak Başı Çorbası (Şifa Kaynağı) Tanımı Yapılışı

Merhaba bu lezzetli çorbayı kesinlikle deneyin bayılacaksınız ıspanak başlarını ayırın (ben yıkayıp doğrayıp difrize atıyorum ) evvel sıvı yağında salçayı pişirin üzerine sarımsakları ekleyin biraz kavurun ıspanak başlarını ekleyip nohutuda koyup biraz daha kavurun üzerine yaklaşık 5 su bardağı suyu ekleyip son olarak pirinçleri atın ağzını kapatın pirinçler pişince çorbanız hazır olmuş oluyor ocaktan indirmeden ekşisini ve tuzunu atıp damak zevkinize nazaran ayarlayın altını kapatıp üzerine kuru nane ek edin afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Köfteli Ekşili Ispanak Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 500 gram ıspanak 1 adet soğan 2 diş sarımsak 1 yemek kaşığı domates salçası Yarım yemek kaşığı biber salçası 1 su bardağı nohut (İsteğe bağlı) 2 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı pulbiber 1 çay kaşığı karabiber 1 adet limon suyu yahut sumak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Ispanak Başı Yemeği Tanımı İçin Malzemeler 1 kilo ıspanak başı 1 çay bardağı pirinç 1 baş soğan 1 yemek kaşığı salça 1 tatlı kaşığı tozbiber Tuz Sıvı yağ Ispanak Başı Yemeği Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle ıspanak başlarını fazla büyük olmadan keselim ve suda 5 dk kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Terbiyeli Ispanak Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 300 gr ıspanak (yıkayıp küçük küçük doğrayın) 1 çay bardağı pirinç 1 kurusoğan (küçük doğrayın) 1 yemek kaşığı tereyağ Biraz sıvıyağ 1,2 litre sıcak su Tuz (ben 1,5 tatlı kaşığı ekledim) Terbiyesi için 500 gram yoğurt 1 yumurta sarısı 1 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Pratik Terbiyeli Ispanak Çorbası Tanımı İçin Gereçler 1 tutam ıspanak 1 litre su 4 yemek kaşığı yoğurt 2 yemek kaşığı tepeleme un 1 tane yumurta 1 fincan arpa şehriye İsteğe nazaran sıvı yağ 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber (Üzerini süslemek için) 1 tatlı kaşığı tuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Ispanak Çorbası Tanımı İçin Gereçler 2 çorba kasesi kesilmiş ıspanak 1 tane soğan Göz kararı tuz Sıvı yağ 1,5 çay tabağı pirinç Pul biber Salça Nane Varsa et suyu Şayet ekşi seviyorsanız limon sıkın eksiği sevenler için hakikaten hoş oluyor Ispanak Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt