Son konular

Elmalı Çikolata Topları

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Elmalı Çikolata Topları Tanımı İçin Gereçler
4 adet orta uzunluk elma
2 buçuk yemek kaşığı şeker
2 çay kaşığı tarçın
Fındık ceviz kırığı
1 paket petibör bisküvi
Dışını kaplamak için istediğiniz cinste çikolata
Süslemek için renkli şekerlemeler

Elmalı Çikolata Topları Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Öncelikle elmalarımızı güzelce yıkayıp rendeliyoruz. Ben bu etapta 3 kırmızı 1 yeşil elma kullandım hafif mayhoş bir tat yakalamak için.
Tavada rendelediğimiz elmaları şeker, tarçın ve fındık kırığı ile suyunu çekene kadar soteliyoruz.
Bir kase içinde bisküvilerimizi elimizle ufalıyoruz çok ince olmasına gerek yok.
Pişirdiğimiz elmalı harcı bisküvilere ekleyip güzelce karışmalarını sağlıyoruz.
Yuvarlayarak tabağa aldığımız toplarımızı buzdolabında soğumaya bırakıyoruz.
Bu sırada çikolatamızı benmari yolu eritiyoruz.
Buzdolabında soğuttuğumuz toplarımızı çikolataya bulayıp yağlı kağıt ya da streç sinema serdiğimiz tabağa alıyoruz.
Çikolata donmadan istediğimiz formda süslüyoruz. Ben renkli şekerlemeleri tercih ettim.
Büyüklerin kahve yanı eşlikçisi, çocukların lezzetli atıştırmalığı olacak bu toplar. Deneyen herkese afiyet olsun

Elmalı Çikolata Topları Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Çikolata Soslu Elmalı Bisküvi Topları Tanımı İçin Materyaller 3 adet büyük uzunluk elma 1 paket pötibör bisküvi 3 yemek kaşığı şeker 1 kahve fincanı ceviz içi 1 çay kaşığı tarçın Üzeri için; 1 su bardağı süt (250 ml) 1/2 (yarım) paket çikolata sosu 3-4 yemek kaşığı hindistan cevizi Çikolata...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Elmalı Lezzet Topları Tarifi İçin Malzemeler 4 adet elma 2 paket petibör bisküvi 1 çay kaşığı tarçın 1 çay bardağı iri kıyılmış fındık Üzeri için ; Çikolata sos Elmalı Lezzet Topları Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Elmaları rendeleyelim bir kaba alalım. Bisküvileri de rondodan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Yulaf Bisküvi Ve Elmalı Çikolata Topları Tarifi İçin Malzemeler 1 paket petibör bisküvi 1 su bardağı yulaf 1 su bardağından 2 parmak eksik süt 1 adet elma 2 yemek kaşığı tereyağ 2 yemek kaşığı toz şeker 2 yemek kaşığı kakao Bir avuç fındık ve ceviz Yulaf Bisküvi Ve Elmalı Çikolata Topları...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Elmalı Havuçlu Toplar Tarifi İçin Malzemeler 3 adet orta boy tatlı elma 3 adet orta boy havuç 1 paket sade veya kakaolu petibör bisküvi (Elma ve havuçların büyüklüğüne göre miktar arttırılabilir ) 3 adet iri etli hurma 1 su bardağı ceviz 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 tatlı kaşığı tarçın Çeyrek çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Balkabaklı Fit Çikolata Topları Tanımı İçin Materyaller 5 dilim haşlanmış balkabağı 3 yemek kaşığı yulaf unu 1 tatlı kaşığı fındık yahut ceviz kesimi 4 kare bitter çikolata Balkabaklı Fit Çikolata Topları Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Balkabaklarımızı yumuşayıncaya kadar haşlayalım ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt