Son konular

Elmalı Kurabiye (Kıyır Kıyır)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Elmalı Kurabiye (Kıyır Kıyır) Tarifi İçin Malzemeler
250 gram tereyağı
1 çay bardağı pudra şekeri
1 çay bardağı yoğurt
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
Un
Elmalı harç için;
4 adet elma rendesi
4 yemek kaşığı şeker
1 yada 2 çay kaşığı tarçın
Ceviz

Elmalı Kurabiye (Kıyır Kıyır) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
İlk olarak elmalı harç hazırlamaya başlayalım. Elmalar rendelenir, şekerle bir tavaya alınıp, suyunu iyice çekene kadar pişirilir.
Piştikten sonra ceviz, tarçın eklenir. Soğumaya bırakılır.
Hamur için; tüm malzemeleri karıştırıp, yoğurun. Yağlı kağıt arasına alın.
Merdane ile açıp, şekil verin. Ben yuvarlak yaptım ve pizza dilimi gibi kestim) elmalı harç eklenir sarılır.
180 derecelik fırında kızarana kadar pişirilir.
Elmalı Kurabiye (Kıyır Kıyır) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kıyır Kıyır Elmalı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 200 gr margarin 1 çay bardağı sıvı yağ Yarım çay bardağı pudra şekeri 1 adet yumurta 1 yemek kaşığı sirke 1 yemek kaşığı yoğurt 1 paket vanilya 4-4.5 su bardağı un(kontrollü dökün) Elmalı harç için; 3 adet rendelenmiş elma Yarım su bardağı toz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Elmalı Turtacıklar (Kıyır Kıyır) Tarifi İçin Malzemeler 125 gram tereyağ 1 çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı dolusu yoğurt 1 çay bardağı pudra şekeri ( yoksa toz şeker de olur) 1 tatlı kaşığı sirke ( elma kullandım ) 1 paket vanilin Yarım paket kabartma tozu 3-3, 5 su bardağı un Elmalı harcı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Asla Yumuşamayan Kıyır Kıyır Elmalı Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler İç harcı için; 6 tane orta uzunluk kırmızı elma 1 su bardağı şeker 1 çay kaşığı tarçın İsteğe nazaran 1 su bardağı çekilmiş ceviz Hamuru için; 1 paket sanayağ 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı pudra şekeri 2 adet yumurta 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Nefis Lezzetiyle Elmalı Kıyır Kıyır Turta (Tepside Elmalı Kurabiye) Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta 1,5 su bardağı şeker 1 paket margarin yahut tereyağ 1 paket kabartma tozu Aldığı kadar un İç harcı için 6 adet elma Yarım su bardağı şeker 1 su bardağı iri çekilmiş ceviz yahut fındık 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kıyır Kıyır Elmalı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 200 gr tereyağı (Veya margarin) Yarım çay bardağı sıvı yağ Yarım çay bardağı süt (Veya iki kaşık yoğurt) 2 adet yumurta 1 çay kaşığı sirke 1 çay bardağı şeker 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 5- 6 su bardağı un kontrollü bir şekilde...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt