Son konular

Enfes Gofret Kurabiyelerim

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Enfes Gofret Kurabiyelerim Tanımı İçin Malzemeler
1 paket margarin yahut tereyağı
Yarım su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı nişasta
1 su bardağı pudra şekeri
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
2 yemek kaşığı elma sirkesi yahut 1 yemek kaşığı üzüm sirkesi de kullanabilirsiniz
Yarım çay bardağı çekilmiş ceviz yada fındık
Alabildiği kadar un (tahmini 5 su bardağı kadar ununa nazaran değişebiliyor, unu denetimli koyalım) .

Enfes Gofret Kurabiyelerim Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Un hariç bütün malzemeyi karıştırma kabına alıp güzelce yoğuralım.
Sonra unu denetimli bir halde ekleyelim.
Yumuşacık ele yapışmayan bir hamur edelim.
Sonra hamurumuzu düz bir tabanda oklava yardımıyla bir parmak kalınlığında olacak halde açalım.
İstediğimiz form kalıpla şekillendirelim.
170 derece fırında pembeleşene kadar 20 dakika civarı denetimli pişirelim.
Fırından çıkan kurabiyeleri dilediğiniz üzere süsleyerek sunabilirsiniz.
Ben bir kısmını buzdolabına koydum çıkardığımda buzunu çözdürüp süsleyerek ikram edeceğim. Afiyet olsun .
Enfes Gofret Kurabiyelerim Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Ağızda Dağılan Kurabiyelerim Garanti Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı nişasta 1 su bardağı pudra şekeri 250 gram margarin yahut tereyağı 1 adet yumurta 1 çay bardağı sıvı yağ 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 3 yemek kaşığı kakao (ben hamurun yarısından fazlasını kakaolu yaptım isteğe...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Suslu Kurabiyelerim Tarifi İcin Malzemeler *Yarım paket margarin *Yarım su bardağı sıvı yağ *1 su bardağı tozşeker *1 yumurta *1 paket kabartma tozu *1 paket vanilya *Alabildiği kadar un (3 – 3 5 su bardağı kadar) Suslemesi icin; *1 paket sutlu cikolata *Şekerleme, toz antep fıstığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Tahinli Efsane Kurabiye (Kandil Kurabiyelerim) Tanımı İçin Gereçler Hamuru İçin 1 çay bardağı tahin 125 gram tereyağı 1 adet yumurta 1 su bardağı pudra şekeri 1/2 (yarım) çay bardağı sıvı yağ 1 paket vanilya 1 çay kaşığı kabartma tozu Un (Kulak göğsünden daha yumuşak ele yapışmayan bir hamur...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Gofret Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 1 paket margarin ya da tereyağı Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı mısır nişastası Yarım su bardağı toz şekeri Yarım su bardağı pudra şekeri 1 yemek kaşığı sirke(üzüm sirkesi kullandım ben) 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 1 su bardağı ceviz Un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Gofret Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 1 paket margarin ya da tereyağı(250 gr) Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı mısır nişastası 1 su bardağı pudra şekeri 1 yemek kaşığı sirke üzüm sirkesi kullandım 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 1 çay bardağı fındık,yada ceviz Alabildiği kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt