Son konular

Erik Şerbeti

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Erik Şerbeti Tanımı İçin Gereçler
6 adet anjelik erik
1.5 lt su
1 su bardağından bir parmak eksik toz şeker
1 minik kesim limon tuzu (zevkinize nazaran. koyulmasa da olur.)

Erik Şerbeti Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Su ve şeker tencereye alınıp kaynamaya bırakılır.
Erikler yıkanıp çekirdekleri çıkarılarak iri kesimlere bölünür.
Su kaynayınca erikler ve limon tuzu eklenip renk alana kadar erikler fazla dağıtılmadan pişirilir.
Sıcaklığı geçince süzülüp soğutulur.
Afiyet olsun

Instagram: @tariflerim_ve_sunumlarim.

Similar threads

• Soru
Mürdüm Eriği Reçeli Tanımı İçin Gereçler 1 kg mürdüm eriği 1 kg toz şeker 1 çay kaşığı limon tuzu Mürdüm Eriği Reçeli Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Erikler yıkanıp ikiye kesilerek çekirdekleri çıkarılır. Tencereye bir kat erik bir kat şeker olarak konur. 5-6 saat yahut bir gece...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Serinletici Erik Hoşafı Tanımı İçin Gereçler 1 kg erik 1, 5 litre su 1 çay bardağı şeker (Artırıp azaltabilirsiniz) Serinletici Erik Hoşafı Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Erikler yıkanır ve tencereye alınır (Çekirdekli yada çekirdeksiz kullanabilirsiniz) Eriklerin üzerine 1, 5 litre su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Erik Marmelatı Tanımı İçin Materyaller 1 kg kırmızı erik Yarım çay bardağı su 1,5 çay bardağı şeker 1 çay kaşığı limon tuzu Erik Marmelatı Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Erikler yıkayalım ve çekirdeklerini ayıklayalım. Uygun bir tencereye alalım ve su ilavesiyle pişirmeye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Erik Suyu Tanımı İçin Gereçler 1 kase dolu erik 2 kase su 3 yemek kaşığı şeker (damak zevkine nazaran artırıp azaltılabilir) Erik Suyu Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Eriklerimizi yıkayıp çekirdekleri ayıklayıp tencereye alalım. (1 kase eriğe 2 kase su kullandım). Erikler uygunca...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
İçimizi Serinletecek Sarı Erik Suyu Tanımı İçin Gereçler 2 kilo kiraz biçiminde sarı erik 2 su bardağı şeker 2.5 lt su İçimizi Serinletecek Sarı Erik Suyu Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Erikler yıkanır ve tencereye alınır. Üzerine su şeker boşaltılıp ateşe alınır ve yirmi dakika...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt