Son konular

Erikli Kırıntı Kek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Erikli Kırıntı Kek Tanımı İçin Gereçler
400 g un
200 g nişasta
Yarım paket kabartma tozu
2 yumurta
300 g şeker
200 g soğuk tereyağ
Ve erik

Erikli Kırıntı Kek Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Materyaller hepsi bir kaba koyulur ve ellerimle yoğurulur. Güzelce kırıntılı harç yapılır.
Tepsiye hamurun yarısı koyulup ve bastılır.
Eriklerin çekirdekleri alınır ve yarı kesilir, kekin üzerine dizilir.
Kalan kırıntı kekler üzerine koyulur. 180 derece fırına sürülür.
Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Erikli Ve Haşhaşlı Käsekuchen (Cheesecake) Tanımı İçin Malzemeler ️28cm’lik kalıp için️ Taban hamuru için; 150 gram tereyağ (oda ısısında yumuşamış) Yarım çay bardağı şeker 1 adet yumurta 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 300 gram un(2,5-3 su bardağı) Kırıntı hamuru için; Yarım su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tepside Erikli Kek Tarifi Resimli Tepside Erikli Kek İcin Malzemeler 1 yumurta sarısı 400 gram un 15 murdum eriği 30 gram galeta unu 1 cay kaşığı tarcın 30 gram taze maya bir su bardağı sut 250 gram un 10 gram esmer şeker kek hamuru icin: 175 gram esmer şeker 245 gram tereyağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Erikli Turta Tarifi İçin Malzemeler 1 kilo mürdüm eriği 150 gram tereyağı veya margarin Yarım su bardağı şeker 1 yumurta 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 1 cimdik tarçın. 2 su bardağı un (Dikkatli konmalı) Üst kırıntı için; 50 gram tereyağı 3 kasık şeker Aldığı kadar un (1 bardaktan az...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Mürdüm Erikli Kek Tanımı İçin Gereçler 800-1000 gram mürdüm eriği (Çekirdekleri çıkartılmış ve dörde bölünmüş) 125 gram yumuşak tereyağı 3 orta uzunluk yumurta 200 gram şeker (1 su bardağı) 200-220 gram un (1,5 su bardağı un) Kabartma tozu (8gr) 1 paket vanilya şekeri Yarım su bardağından biraz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Erikli Nefis Pasta Tanımı İçin Materyaller Hamuru için: 3 adet yumurta 1,5 çay bardağı şeker 1,5 çay bardağı süt 1,5 çay bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 3,5 çay bardağı un Limon rendesi Crumble için: 3 yemek kaşığı tereyağı 6 yemek kaşığı un 3 yemek kaşığı şeker Üzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt