Son konular

Erikli Tart

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Erikli Tart Tanımı İçin Materyaller

Hamur için:
2 su bardağı un
1 poşet dr. oetker hamur kabartma tozu
3 adet yumurta
1,5 su bardağı toz şeker
100 gram labne peyniri
100 gram eritilmiş tereyağı
1 tatlı kaşığı toz tarçın
1 poşet dr. oetker vanilin
1 çay bardağı ince öğütülmüş kabuksuz badem
Üzeri için:
300 gram erik
2 – 3 yemek kaşığı toz şeker
Yarım çay kaşığı toz tarçın
Kalıpişirme kalıbı (ø 28 cm)

Erikli Tart Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Ön hazırlık:Kalıbı margarin ile yağlayın. Fırını belirtilen dereceye ayarlayıp ısınması için evvelce açın.Alt-üst pişirme: 180 °c.Turbo pişirme: 170 °c.
Hamurun hazırlanışı:Eriklerin çekirdeklerini ayıklayıp 1,5 cm kalınlığında dilimleyin.
Un ve hamur kabartma tozunu karıştırıp eleyin. Yumurta ve toz şekeri çırpma kabına alın ve mikser ile 2 dakika çırpın.
Çırpmaya devam ederek sırayla labne peyniri, tereyağı, tarçın, vanilin ve öğütülmüş bademleri ek edip 1 dakika çırpın.
Hazırladığınız un karışımını ek edin ve düşük dönemde 1 dakika daha çırpın.
Hamuru kalıba alın ve düzeltin.
Üzerine erikleri sıralayın.
Toz şeker ve tarçını karıştırıp eriklerin üzerine serpin ve pişirin.Pişirme müddeti: yaklaşık 30 – 35 dakika.
Erikli Tart Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mürdüm Erikli Turta Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 120 gram yumuşamış margarin Yarım su bardağı şeker 1 tane yumurta Yarım paket toz vanilyalı puding 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 2 yemek kaşığı süt Ortalama 1 su bardağı un (kontrollü) 5-6 adet petibör veya yulaflı bisküvi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Mürdüm Erikli Kek Tanımı İçin Gereçler 800-1000 gram mürdüm eriği (Çekirdekleri çıkartılmış ve dörde bölünmüş) 125 gram yumuşak tereyağı 3 orta uzunluk yumurta 200 gram şeker (1 su bardağı) 200-220 gram un (1,5 su bardağı un) Kabartma tozu (8gr) 1 paket vanilya şekeri Yarım su bardağından biraz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Kolay Ve Şipşak Hazırlayacağınız Mürdüm Erikli Kek Tanımı İçin Materyaller 2 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 1 paket şekerli vanilin 1 paket kabartma tozu 2 buçuk su bardağı un (Kaptanlarun gulbeyazun serisi) 1 çorba kasesi dolusu yıkanıp dilimlenmiş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Mürdüm Erikli Pamuk Kek Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta 125 gram margarin yada tereyağı 1 çay bardağı şeker 1 çay bardağı süt 1 paket vanilin 1 paket kabartma tozu 2-2,5 su bardağı un 7-8 adet mürdüm eriği Üzeri için; Toz şeker Mürdüm Erikli Pamuk Kek Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
  • Soru
Erikli Nefis Pasta Tanımı İçin Materyaller Hamuru için: 3 adet yumurta 1,5 çay bardağı şeker 1,5 çay bardağı süt 1,5 çay bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 3,5 çay bardağı un Limon rendesi Crumble için: 3 yemek kaşığı tereyağı 6 yemek kaşığı un 3 yemek kaşığı şeker Üzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt