Son konular

Erişte Salatası

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Erişte Salatası Tanımı İçin Materyaller
3 su bardağı erişte
1 kase yoğurt
Tuz sarımsak
2 yemek kaşığı tereyağı
1 su bardağı mısır konserve
1 tatlı kaşığı salça

Erişte Salatası Tanımı Yapılışı

Selamlar evvel 5 su bardağı suyu kaynatıyoruz tuz ek ediyoruz ve kaynayan suya erişmeyi ek ederek kaynamaya bırakıyoruz.
Erişte suyuna bir yemek kaşığı kadar sıvı yağ ek etim.
Haşlanan erişteleri süzgeçten geçirip suyunu aldım ve 1 yemek kaşığı tereyağı eritip üzerine döküp yeterlice karıştırdım ve bir kasede yoğurt ,tuz, sarımsağı karıştırıp hazırladım.
Kalan tereyağı nı tavaya alıp mısırları ek edip ve salçasını da ek ederek 3 ila 4 dakika kavurdum kaynarlığı giden erişteye yoğurt ile uygunca karıştırdım ve sunum kabına aldım kavurduğum mısırları kenarlarına ek ettim sunum yaptım
Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Tavuklu Erişte Salatası Tanımı İçin Materyaller 6 tahta kaşığı erişte 3 su bardağı su 1 tavuk incik 1 yemek kaşığı mayonez 1 kase yoğurt 1 rendelenmiş büyük sarımsak 3 tane salata turşusu 2 tane közlenmiş kırmızı kapya biber 2 yaprak göbek marul 1 çay bardağı dondurulmuş mısır Tuz Üzerine yakmak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Havuçlu Ve Mısırlı Leziz Erişte Salatası Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı ev yapımı erişte 1 su bardağı mısır 3 adet orta boy havuç 2 adet kornişon turşusu 1 büyük kase yoğurt 3 diş sarımsak Erişteleri haşlamak için; Su Sosu için; Tereyağı ve 2 yemek kaşığı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı toz biber 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Erişte Salatası Tanımı İçin Materyaller Yarım paket erişte 1 su bardağı haşlanmış nohut 300 gram tavuk biftek 2 yemek kaşığı tereyağı Yoğurt 1 diş sarımsak Yarım küçük çay bardağı sıvı yağ 1 çay kaşığı pul biber Erişte Salatası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Islatılmış nohutu tuzlu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Yoğurtlu Erişte Salatası Tanımı İçin Gereçler 1 adet kabak 1 adet havuç 1 diş sarımsak 1 su bardağı erişte 1 bardak su 3 yemek kaşığı zeytin yağı 1 su bardağı yoğurt 1 yemek kaşığı mayonez 1,5 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 çay kaşığı pul biber Yoğurtlu Erişte...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Erişte Salatası (Günlerin Vazgeçilmezi Olacak) Tanımı İçin Malzemeler 1 paket erişte 2 yemek kaşığı tereyağı 2 yemek kaşığı sıvı yağ 5 yemek kaşığı yoğurt 5 yemek kaşığı mayonez 1 kutu mısır konservesi 6 adet közlenmiş kırmızı biber 6 adet büyük kornişon turşu 2 diş sarımsak 1 su bardağı ceviz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt